W Telewizji Seniora TvS przypominamy  poetkę i animatorkę teatralną Zofię Pomian – Piętkę. która odeszła od nas niedawno. Film powstał w ramach Multimedialnego Archiwum Kultury, cyklu realizowanego od 2009 roku przez Stowarzyszenie Szukamy Polski i Książnicę Podlaską.

Cykl przedstawia sylwetki twórców województwa podlaskiego, którzy swą aktywną  pracę twórczą kontynuują,a czasem rozpoczynają, jako seniorzy. Chcemy ich upamiętnić, tym bardziej, że niedługo mogą od nas odejść.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Zapraszamy na film: „Z mgły jesiennej. Spotkanie z poetką Zofią Pomian -Piętką”:

 

Śp. Zofia Pomian-Piętka urodziła się w 1928 roku w Bońkowie Kościelnym koło Mławy na Mazowszu. Od 1952 roku mieszkała i pracowała w Siemiatyczach. Była absolwentką Studium Teatralnego w Gdańsku, Studium Kultury w Łodzi. Pracowała w Amatorskim Ruchu Teatralnym w Olsztynie, Augustowie i Siemiatyczach. Była wieloletnią dyrektor Ośrodka Kultury w Siemiatyczach. Była organizatorką, animatorką i instruktorką życia teatralnego w Siemiatyczach. W roku 2012 otrzymała tytuł Ambasadora Siemiatycz. Wydała 10 tomików poetyckich. Pisała o tym, co kochała. Zmarła 18 czerwca 2017 r.

Bożena Bednarek
Podlaska Redakcja Seniora Białystok