Książnica Podlaska im. Łukasza Górnickiego w Białymstoku zaprasza do udziału w Zabawach Literackich, przygotowanych przez Krzysztofa Szubzdę – polskiego aktora kabaretowego, satyryka, konferansjera, pisarza i dziennikarza.

plakat informacyjny

 

Wystarczy odwiedzić fanpage Książnicy Podlaskiej na Facebooku (https://www.facebook.com/ksiaznicapodlaska/), gdzie w każdy poniedziałek i czwartek o godz. 10.00 pojawiać się będą Zabawy Literackie. Dzięki nim „rozbudzicie w sobie wrażliwość na słowo, aktywujecie literacki zmysł, podwyższycie kompetencje językowe” – tak przynajmniej twierdzi Krzysztof Szubzda i podkreśla potrzebę dbałości o język ojczysty. 

W sumie zaprezentowanych zostanie ok. 40 zabaw literackich, pierwsza odsłona już w najbliższy poniedziałek, 1 czerwca 2020 r., o godz. 10.00 na fanpage’u Książnicy Podlaskiej na Facebooku. 

Partnerzy medialni projektu: TVP3 Białystok, Polskie Radio Białystok, Wrota Podlasia, podlaskisenior.pl, BIA24, „Epea. Pismo literackie”.
Partnerem zadania jest Katolickie Stowarzyszenie „Civitas Christiana” Region Olsztyńsko-Białostocki.

Partneruje temu przedsięwzięciu nasz portal – podlaskisenior.pl

Zadanie jest realizowane w ramach projektu „Bibliotek@ON”, na który Książnica Podlaska otrzymała dofinansowanie w ramach programu dotacyjnego Narodowego Centrum Kultury „Kultura w sieci”. 

(źródło: Książnica Podlaska im. Łukasza Górnickiego w Białymstoku)

opracowanie: Lija Półjanowska
Podlaska Redakcja Seniora Białystok