Centrum Edukacji Obywatelskiej Polska – Izrael oraz Gmina Wyznaniowa Żydowska w Warszawie serdecznie zapraszają na XV Festiwal Kultury Żydowskiej – „ZACHOR – KOLOR I DŹWIĘK”, który odbędzie się w dniach 18-21 czerwca 2022 r. w Białymstoku.

Zachor_plakat_2022


.

Podczas tegorocznej edycji wystąpią wybitni muzycy zagraniczni: Uriel Herman Team (Izrael), Elizabeth Schwartz (USA), Yale Strom (USA), Peter Stan (USA), Petr Dvorsky (Czechy) oraz znakomici artyści z Polski: Legend of Kazimierz, Klezmorim Trio. Nie zabraknie też wykonawców związanych z naszym miastem (Marek Kulikowski, Słuchacze Studium Wokalno-Aktorskiego).

Będzie okazja do spróbowania specjałów żydowskiej kuchni (przygotowanych przez Restaurację Tejsza z Tykocina) i poznania tańców żydowskich i izraelskich (pod mistrzowskim kierunkiem Moniki Leszczyńskiej). Dla dzieci przygotowaliśmy konkurs w rysowaniu symboli żydowskich i izraelskich.

Impreza odbywa się pod honorowym patronatem Wojewody Podlaskiego, Marszałka Województwa Podlaskiego, Prezydenta Miasta Białegostoku i Ambasady Państwa Izrael.

Wstęp na wszystkie imprezy jest bezpłatny.

Szczegółowy program Festiwalu na stronie: https://bialystok.jewish.org.pl/page2.html

źródło: Centrum Współpracy Organizacji Pozarządowych

zredagowała: Lija Półjanowska
Podlaska Redakcja Seniora Białystok