10 czerwca ukazała się nakładem Wydawnictwa Szara Godzina historyczno-obyczajowa z elementami przygodowymi powieść „Zadziorna baronówna” pióra Urszuli Gajdowskiej. Jest to pierwszy tom cyklu „W dolinie Narwi”. Tom drugi zaplanowany jest na jesień tego roku.

Zadziorna_baronowna- okładka książki

Akcja powieści rozgrywa się w pierwszej połowie XIX w… dolinie Narwi. Dla autorki to kraj dzieciństwa – urodziła się w malutkiej wsi Rusaki niedaleko miasteczka Mońki, ale od 15 roku życia mieszka w Białymstoku. Niektóre wydarzenia opisane w powieści zostały zainspirowane opowieściami dziadków i starszych mieszkańców regionu.

Nie zadzieraj z baronówną!

 Nastał styczeń roku Pańskiego tysiąc osiemset piętnastego, a 25-letnia baronówna Sabina Ostrowska (o zgrozo!) wciąż nie znalazła męża. Co gorsza, na żadnego z zalecających się kawalerów patrzeć nawet nie zamierza. Szydełkowanie i inne, przystające prawdziwej damie, czynności nudzą ją śmiertelnie. Dodatkowo Bóg pokarał ją inteligencją, kąśliwym językiem i żywym temperamentem. I nagle smutny los ekscentrycznej baronówny, uchodzącej za czarną owcę w poważanej rodzinie, się odwraca. Ojciec Sabiny, baron Edgar Ostrowski, który prowadzi śledztwa w środowisku najbogatszej arystokracji, zaprasza ją do współpracy. A wszystko to za sprawą zdesperowanej ciotki. Szlacheckie intrygi nie są co prawda wymarzonym zajęciem dla szanującej się damy, ale mogą okazać się szansą na znalezienie męża. Wyznaczony do opieki nad Sabiną baron Wiktor Godlewski wydaje się wręcz idealnym kandydatem.

Wkrótce na portalu podlaskisenior,pl ogłosimy konkurs literacki, w których będzie można wygrać egzemplarz książki. 

(źródło i foto: www.szaragodzina.pl)

zredagowała: Lija Półjanowska
Podlaska Redakcja Seniora