Tylko nieliczne organizacje z Białegostoku i jeszcze mniej z województwa podlaskiego realizują projekty międzynarodowe w ramach Erasmus +, a w nadchodzącym okresie jest więcej niż  do tej pory funduszy Komisji Europejskiej do rozdysponowania.

Zapraszamy do udziału w spotkaniu informacyjnym dotyczącym możliwości wnioskowania w sektorze Edukacja dorosłych programu Erasmus+ , które Stowarzyszenie Szukamy Polski organizuje wraz z Fundacją Rozwoju Systemu Edukacji (operatorem programu), Centrum Aktywności Społecznej i Federacją Organizacji Pozarządowych Miasta Białystok.

Uczestnikami mogą być: NGO zajmujące się edukacją dorosłych z Białegostoku i w regionie (newcomers bardzo mile widziani), instytucje kultury (biblioteki, muzea, domy kultury), uniwersytety trzeciego wieku, uniwersytety ludowe, szkoły dla dorosłych (np. licea, CKU) i inne.

Jako indywidualni seniorzy nie możemy aplikować do tego programu, ale przecież wszyscy znamy lub reprezentujemy organizacje i instytucje, które takie uprawnienia mają. Międzynarodowe projekty partnerskie czy mobilności kadry to znakomita okazja do rozwijania kompetencji i wymiany doświadczeń z europejskimi partnerami. Wnioski składane są w języku polskim, znalezienie partnerów też nie musi być trudne – wystarczy mieć pomysł lub zostać (na początek) partnerem w ciekawym projekcie.

Bardzo proszę o rozpowszechnienie poniższego zaproszenia wśród potencjalnych beneficjentów. Link do rejestracji w poniższym tekście a program spotkania w załączniku.

Osoby zainteresowane udziałem w spotkaniu proszone są o wypełnienie formularza rejestracyjnego: https://forms.office.com/r/7v0xJ1THaN

 

Zaproszenie na spotkanie informacyjne Erasmus + – kliknij

Program spotkania Erasmus + 30.06.2022 – kliknij

Jolanta Wołągiewicz
Stowarzyszenie Szukamy Polski