O tym, że są akcje zbierania nakrętek wiedzą chyba wszyscy. Ale jak to działa i po co? Nakrętki można zbierać oczywiście na własną rękę. Ale ponieważ wiąże się to z kłopotliwym magazynowaniem, praktyczniejsze jest korzystanie z pomocy różnych organizacji, zbierających nakrętki na szczytne cele.
Kilogram nakrętek z tworzyw sztucznych przynosi około 40 groszy, czasami nawet 1 złoty za kilogram. Zbyt mało, aby przynieść realny zysk prywatnej osobie, ale wystarczająco, aby wspólnymi siłami uzbierać trochę pieniędzy dla osób potrzebujących.
_

_

Seniorzy z Klubu Seniora Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Łomży włączyli się w szlachetną akcję „Kierowcy Dzieciom” i zbierają nakrętki. Uzbierało się już trochę, a to dopiero początek. Czeka już kolejna partia nakrętek, która będzie przekazana na rzecz potrzebujących maluchów .Seniorzy pomagają na miarę swoich możliwości. Ich skromny wkład będzie małą cegiełką, przeznaczoną na świąteczne upominki dla dzieciaków z Domów Dziecka i z Rodzinnych Domów Dziecka

Autorka niniejszego tekstu „zakręciła” seniorów, którzy już od stycznia 2018 roku działają z kierowcami, mającymi wielkie serca i pomagającymi na najprzeróżniejsze sposoby naszym milusińskim.

Bo czyż uśmiech śmiech dziecka nie jest bezcenny?!

(foto: Marta Kopeć)

_

_

Danuta Waśko
Podlaska Redakcja Seniora Łomża