O ziołach i pszczołach, modzie i swobodzie, odpowiedzialności i opłacalności, literaturze i kulturze, poezji i finezji rozmawiać, smakować, tworzyć i czarować będziemy podczas VI Festiwalu Literackiego „Autorzy i książki” w Białymstoku, którego najbliższa edycja zatytułowana będzie „bliżej Natury”. W tym roku, ze względu na sytuację epidemiczną, przenosimy nasze festiwalowe święto – główny trzon festiwalu zaplanowaliśmy na 12-14 maja. Przygotowaliśmy moc niespodzianek, które zdradzać będziemy stopniowo.

Festiwal Literacki – plakat

By zaspokoić ciekawskich, mamy dobrą wiadomość. Wydarzenia festiwalowe rozpoczną się lada moment. Na początek proponujemy Miesiąc Poezji. Już 23 lutego 2022 r. zapraszamy na spotkanie z Michałem Fałtynowiczem – autorem tomu „Traktat barbarzyńcy”. Data nie jest przypadkowa. 23 lutego mija 95 lat od pierwszej Środy Literackiej, która odbyła się w Wilnie, a właśnie do wileńskich spotkań nawiązuje białostocki cykl, organizowany
w Książnicy od czternastu lat. Następnie… nie zwalniamy tempa, w marcu spotkamy się także z Jerzym Binkowskim i Janiną Osewską, którzy zaprezentują nam świeże i pachnące tomy swoich dzieł. Każdy chętny będzie mógł stanąć w poetyckie szranki podczas Turnieju Jednego Wiersza oraz Slamu Poetyckiego. Sejmik Poetycki to z kolei możliwość spotkania pokoleń, konfrontacji spojrzenia na poezję przedstawicieli młodych oraz doświadczonych twórców. 

Więcej szczegółów już niebawem – zapraszamy do śledzenia strony internetowej ksiaznicapodlaska.pl oraz profili Książnicy Podlaskiej w mediach społecznościowych. 

Główny organizator VI Festiwalu Literackiego „Autorzy i książki”: Książnica Podlaska im. Łukasza Górnickiego w Białymstoku
Współorganizator: Urząd Marszałkowski Województwa Podlaskiego
Partnerzy: Stowarzyszenie Szukamy Polski, Centrum Edukacji Nauczycieli w Białymstoku, Teatr Dramatyczny im. Aleksandra Węgierki w Białymstoku, Wydawnictwo Paśny Buriat, Fundacja Grający Białystok Johnny’ego.
Patroni medialni: Wrota Podlasia, TVP3 Białystok, Polskie Radio Białystok, Radio i, Radio Akadera, Radio Jard, Kurier Poranny, Gazeta Współczesna, podlaskisenior.pl, „Epea. Pismo literackie” 

(źródło: Książnica Podlaska im. Łukasza Górnickiego w Białymstoku)

zredagowała: Lija Półjanowska
Podlaska Redakcja Seniora Białystok