Książnica Podlaska im. Łukasza Górnickiego w Białymstoku zaprasza 15 marca o godz. 18:00 na spotkanie autorskie z Wojciechem Rogacinem – autorem biograficznej książki „Zełenski”.

 „Zełenski” to pierwsza w Polsce biografia prezydenta Ukrainy, wydana przez wydawnictwo Wielka Litera. Książka zawiera informacje od urodzenia Wołodymyra Zełenskiego do pierwszych miesięcy wojny. Opisuje wszystkie etapy jego życia, relacje rodzinne, szkołę, uczelnię, karierę artystyczną i polityczną. Pokazuje, jak kształtował się człowiek, który dziś jest bohaterem Ukrainy i świata.

Książka została w listopadzie nominowana do Nagrody im. Beaty Pawlak, osiągnęła również sukces rynkowy – ok. 30 tys. sprzedanych egzemplarzy. W 2023 roku została nominowana w kategorii najlepsza biografia przez portal Lubimyczytac.pl.
Książka ukazała się również w Niemczech, Austrii i Szwajcarii nakładem wydawnictwa Europa Verlag i była tam również pierwszą biografią Wołodymyra Zełenskiego.

Wojciech Rogacin – dziennikarz z 30-letnim stażem, redaktor naczelny gazety ,,Polska Metropolia Warszawska” powstającej we współpracy z brytyjskim dziennikiem Polska Times.
Wcześniej dziennikarz działów zagranicznych Gazety Wyborczej i Newsweeka, korespondent z wojny w Iraku i innych miejsc na świecie. Studiował w Białymstoku na ówczesnej filii UW.

Spotkanie poprowadzi Dominik Sołowiej. 

15 marca 2023, godz. 18:00
ul. Marii Curie-Skłodowskiej 14 A

WSTĘP WOLNY!

środy literackie plakat Rogocin

źródło: Książnica Podlaska im. Łukasza Górnickiego w Białymstoku

zredagowała: Lija Półjanowska
Podlaska Redakcja Seniora Białystok