Białostockie schronisko dla zwierząt od 1 czerwca otworzy się ponownie zarówno dla wolontariuszy, jak i osób zainteresowanych adopcją psów. Natomiast od najbliższej soboty (16 maja) można będzie wybrać się na spacer do Akcent ZOO.

pies w schronisku

Od 1 czerwca planowane jest otwarcie Schroniska Dla Zwierząt w Białymstoku dla osób z zewnątrz. Wolontariusze, na określonych zasadach bezpieczeństwa (w maseczkach i rękawiczkach), będą mogli pracować ze zwierzętami. Jeśli sytuacja pozwoli, to w drugiej połowie czerwca zostaną zniesione ograniczenia w liczbie wolontariuszy na terenie obiektu oraz w sposobie pracy.

Adopcje psów są możliwe cały czas, ale odbywają się niestandardowo, bo nie można wchodzić na teren schroniska. Zainteresowani kontaktują się elektronicznie i wypełniają ankietę. Na tej podstawie podejmowana jest decyzja o oddaniu psa nowemu opiekunowi. Adoptowane są tylko psy bez problemów behawioralnych.

Od 1 czerwca osoby zainteresowane przygarnięciem psa będą mogły umówić się na indywidualną wizytę w schronisku, aby poznać osobiście wybrane zwierzę jeszcze przed adopcją.

Obecnie w schronisku jest 157 psów. Procesy adopcyjne kilku z nich trwają. W związku z kwarantanną właścicieli z powodu koronawirusa, w schronisku niedawno przebywały 3 psy – już wróciły do domów. 

W najbliższy weekend (od soboty 16 maja) zostanie również otwarte Akcent ZOO w Zwierzyńcu. Będzie czynne – jak w każdym sezonie – w godz. 9.00-18.00.

(źródło i foto: Urząd Miejski w Białymstoku)

opracowanie: Lija Półjanowska
Podlaska Redakcja Seniora Białystok