Na dobry początek roku Książnica Podlaska przygotowała szereg niespodzianek zarówno dla nowych, jak i stałych Czytelników. Trwająca w dniach 8-31 stycznia akcja ma na celu promocję i rozwój czytelnictwa.

Na 30 pierwszych (nowych) Czytelników, którzy zarejestrują się w Wypożyczalni Głównej przy ul. M. Skłodowskiej-Curie 14   czekają Wyprawki Czytelnicze. Wraz z kartą biblioteczną Czytelnicy otrzymają upominki, które uprzyjemnią czas spędzony z książką. Będą to m.in. kubek, długopis, zakładka, torba płócienna i najnowsza książka Miłki Malzahn „W płaszczu świata”, wydana niedawno przez Książnicę Podlaską.

Cieszymy się, że coraz więcej osób wypożycza książki i przybywa nam nowych czytelników. Chcemy również wyróżnić naszych stałych czytelników, dlatego przygotowaliśmy szereg nagród, które można wygrać w konkursach – mówi Jolanta Gadek, dyrektor Książnicy Podlaskiej.

 Każdy ma szansę zostać Czytelnikiem Dnia, Tygodnia lub Miesiąca!

Czytelnik Dnia – konkurs zakłada nagrodzenie Czytelnika, który jako co 150 osoba wypożyczy książkę w danym dniu. Konkurs ma charakter statystyczny, a nagrodą jest drobny upominek.

Czytelnik Tygodnia – w każdy poniedziałek w siedzibie głównej Książnicy Podlaskiej (przy ul. M. Skłodowskiej-Curie 14 A)  wywieszony zostanie plakat z przygotowanym pytaniem, które dotyczy Książnicy Podlaskiej. Obok stanowiska do wypożyczania książek stać będzie oznakowane pudełko, do którego będzie można wrzucać odpowiedzi na specjalnie przygotowanym formularzu konkursowym. Wyłoniony zwycięzca otrzyma książkę i pakiet gadżetów.

Czytelnikiem Miesiąca zostanie osoba, która wypożyczy najwięcej książek w siedzibie głównej Książnicy Podlaskiej. Zwycięzca otrzyma książkę, kubek oraz drobne upominki.

Z danych wypożyczalni głównej Książnicy Podlaskiej  wynika, że w ubiegłym roku nasi Czytelnicy odwiedzali nas znacznie częściej niż w latach ubiegłych. W 2017 roku Książnicę Podlaską odwiedziło 79 601 osób.  Udostępniono im łącznie 160 475 pozycji  dodaje Jolanta Gadek.

Szczegółowe informacje oraz regulamin konkursu dostępne będą na: www.ksiaznicapodlaska.pl oraz facebook.com/ksiaznicapodlaska

Opiekun konkursu: Bogumiła Maleszewska-Oksztol, Dział Promocji i Wydawnictw KP, bogumila.maleszewska@ksiaznicapodlaska.pl, 519 707 059 / 85 67 67 24

Źródło: Książnica Podlaska
im. Łukasza Górnickiego w Białymstoku

Opracowanie: Jolanta Falkowska

Podlaska Redakcja Seniora Białystok