Kolneńscy seniorzy zawsze dają radę. Nie ma znaczenia-wykład, zajęcia ruchowe, warsztaty, wycieczka, piknik, popisy miss babć, mister dziadków, seniorady, dyskoteki, spotkania biblioteczne-oni są nie do zdarcia! Albo inaczej-do tańca i do różańca.   8-godzinna wyprawa do Ziołowego Zakątka dzień wcześniej mogła niektórych trochę zmęczyć, a jednak już następnego dnia silna ekipa zjawiła się w Kolneńskim Ośrodku Kultury i Sportu.

Uczestniczyliśmy w spotkaniu z Jackiem Łapińskim, który uświadomił nam,  że życie w wieku 50+ może i powinno być życiem na plus. Pan Jacek jest  bardzo pogodny, uśmiechnięty, życzliwy, elokwentny. Posiada wiedzę i zaraża swoim pozytywnym stosunkiem do ludzi i świata wszystkich, których spotyka na swojej drodze. Chyba nie ma lepszego i bardziej wdzięcznego audytorium dla takiej osoby, jak ludzie młodzi od wielu lat!

Każda osoba, która emanuje tak pozytywną energią zawsze znajdzie uznanie każdego seniora. Zresztą widać to doskonale na załączonych zdjęciach. Sympatyczny wykład, a właściwie wymiana zdań dotyczyła haseł, które są naszą codziennością lub powinny nią być. Człowiek jest istotą skomplikowaną, niekoniecznie 24 godziny na dobę musimy mieć lub kreować życie na plus, ale kiedy spotykamy się w takiej grupie jak nasza i pod kierownictwem takiej osoby jak pan Jacek, łatwiej nam przeanalizować różne sytuacje, wyciągnąć wnioski i dojść do przekonania, że faktycznie po 50-tce życie może i powinno być na plus!

Skupiliśmy się na takich hasłach jak: planowanie, wymagania, wyrozumiałość, chwila dla siebie, oglądanie czegoś pięknego, świadomość, dobry i zły stres, wpływ, rodzicielstwo, dziedzictwo, pokora, pasja, wzajemność. Warto doceniać, nie narzekać,  robić swoje, nie zazdrościć, podziwiać,  nie być naiwnym. Była też mowa o problemach międzyludzkich, empatii, pieniądzach, uczciwości, hipokryzji, wartości porównanej z ceną, dobrym imieniu, dobrych uczynkach, satysfakcji, oszczędzaniu i uśmiechu na co dzień. Dużo, ale to nasza codzienna egzystencja. Czyż nie piękny zestaw?

Nikt z nas nie jest ideałem, ale spróbujmy większość z tego zbioru przełożyć na każdy dzień naszego życia. Ja też zaraz biorę się za pracę nad samym sobą. Może ktoś z Was zechce mi towarzyszyć? Zawsze można polepszyć swoje życie z plusa na super plus. Powodzenia!

                                                                                 Eugeniusz Regliński
Podlaska Redakcja Seniora Kolno