To temat przewodni nowego komediowego spektaklu „Kiedyś tak było”, znanych białostockich tancerzy z Fair Play Crew: Wojciecha Blaszko, Cezarego Krukowskiego i Marcina Rogalskiego.

 

„Wcielamy się w starszych panów, którzy wspominają stare dobre czasy. Nasze krótkie etiudy inspirowane są bajkami, kreskówkami oraz tematami z życia, najczęściej w krzywym zwierciadle” – opowiadali na pokazie medialnym w OiFP, w środę, 24 kwietnia br.

„Starsi ludzie których obserwujemy na ulicach, mieli swoją młodość, swoje historie, czasem bardzo ciekawe i niesamowite. Często słyszymy, że na coś jest już za późno, a to nie prawda. Chcemy pokazać, że nasi dziadkowie, rodzice są nadal młodzi duchem, dlatego warto z nimi rozmawiać i widzieć ich w pozytywnym świetle. Każdy z nich miał swoje marzenia, np. chciał być wędkarzem, bokserem, reżyserem, iluzjonistą” – kontynuowali.

Spektakl zawiera dużą dawkę optymizmu. Nie jest to jednak sentymentalna podróż w przeszłość. Tancerze dobrze bawiąc się na scenie, wciągają do zabawy także publiczność. Szaleństwa z młodości opowiadają ruchem, tańcem, pantomimą, w rytmie muzyki.

Grupa taneczna Fair Play Crew, wywodzi się z Białegostoku, a prowadzona przez nich szkoła tańca „Fair Play Dance Studio”, kilka lat temu rozsławiła nasze miasto, jako stolicę tańca. Są także producentami spektakli teatralnych i musicali. Ich najbardziej znane produkcje to „Metropolish” czy „Morosophus” (wyróżniony nagrodą Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego). Występują w różnych zakątkach świata, zbierając dobre recenzje.

Formacja w ciągu ponad 20 lat działalności artystycznej zdobyła szereg nagród i wyróżnień w Polsce i za granicą. Dwa razy do roku, za sprawą festiwalu Fair Play Dance Camp, Polskę odwiedzają setki miłośników tańca z całej Europy.

Warto zobaczyć ten spektakl. Premiera „Kiedyś to było”, odbyła się 26 kwietnia w sali kameralnej opery, przy ul. Odeskiej.

Foto: Maria Beręsewicz

 

Maria Beręsewicz

Podlaska Redakcja Seniora Białystok