O NAS

 

Jesteśmy zespołem aktywnym, z inwencją twórczą i zapałem do społecznej pracy. Cały czas uczymy się dziennikarstwa obywatelskiego i mamy nadzieję, że nasza praca spodoba się Wam. Tworzymy portal jest dla dojrzałych, twórczych i aktywnych, niekoniecznie 60+. Zapraszamy do lektury i do współpracy również osoby młodsze. Nie chcemy dzielić pokoleń tylko je ze sobą łączyć.

Piszcie artykuły, relacje, zaproszenia, przesyłajcie własną twórczość (wiersze, opowiadania), historię Waszego życia i relacje z wydarzeń, na których bywacie. Czekamy też na ciekawe zdjęcia Waszego autorstwa.
Kontakt z nami: podlaskisenior@gmail.com

Zapraszamy:)

Podlaska Redakcja Seniora

Białystok


Bożena Bednarek – redaktor naczelna portalu

Jestem w ciągłym ruchu i z wiekiem mi to nie przychodzi. Kocham ludzi bez pretensji i z poczuciem humoru. Uwielbiam rozmowę i czytanie literatury pięknej- z podkreśleniem słowa „pięknej” a także teatr i podróże. W wolnym czasie pływam wpław, słucham ptaków i drzew, gram w brydża i dziergam dywany wg autorskiego pomysłu.

 


Jan Oniszczuk redaktor – ekspert, odpowiedzialny za szkolenia dziennikarskie. redaktor naczelny gazety „Senior Podlaski”

Jestem dziennikarzem, producentem tv, autorem książek o regionie i nauczycielem akademickim. Podoba mi się energia seniorów uczących się dziennikarstwa obywatelskiego i redagujących portal dla dojrzałych, twórczych i aktywnych.

 

 


 

Jolanta Wołągiewicz – ekspert od projektów i spraw organizacyjnych

Zgodnie z maksymą Ghandiego „Bądź zmianą, którą pragniesz ujrzeć w świecie” staram się nieustannie rozwijać swoje zainteresowania i wprowadzać w czyn nowe pomysły. Kocham ludzi i działanie, a muzyka i natura są dla mnie wytchnieniem i źródłem inspiracji.

 

 


Jolanta Anna Falkowska – redaktor techniczny, główny administrator strony, sekretarz konkursu „Srebro nie złoto”

Staram się nieść pomoc tym, którzy jej ode mnie potrzebują, bo ich radość jest moim napędem do życia, zaś drogowskazem, jest myśl Jana Pawła II:

Człowiek jest wielki nie przez to, co posiada, lecz przez to, kim jest; nie przez to, co ma, lecz przez to, czym się dzieli z innymi”

 

 


Jolanta Maria Dzienis – redaktor literacki, wydawca utworów poetyckich

Poetka, przekorna panienka
Zakochana w kolorach i dźwiękach
Wszystko, co serce jej czuje
Słowami maluje, maluje..

 


Krystyna Cylwik

Jestem życiową optymistką. Mam wiele pasji – lubię szyć, interesuje mnie lektura dobrych książek i ciekawe filmy. W wolnych chwilach dopieszczam swoje kwiaty na okiennym parapecie. Interesuje mnie polityka senioralna i o tym przeważnie piszę na portalu. Prywatnie jestem żoną i babcią sześciorga wnucząt od kilku do 20 lat.

 

 

 


Lija Półjanowska

Lubię film, teatr i operę. Dużo czytam. Interesują mnie wydarzenia, które dzieją się w kraju i na świecie. Lubię podejmować nowe wyzwania.

 

 

 

 


Teresa Rafałowska

Patriotka, zagorzała miłośniczka poezji i muzyki. Niepoprawna marzycielka, nadmiernie wrażliwa na krzywdę słabszych, zwolenniczka zdrowego stylu życia.

 

 

 

 


Stenia Romanowicz

Jowisz i bóg Thor obdarzyli pogodą ducha, optymizmem, szacunkiem do natury, kodeksem moralnym, poczuciem piękna i estetyki, wrażliwością. Pełna podziwu i zachwytu dla ludzkiego geniuszu.

 

 

 


Elżbieta Urban

Kocham las, tam czuję się najlepiej, z brzóz i dębów czerpię energię.
Ulubiony zapach – żywiczna sosna, mech, mięta, macierzanka.
Lubię rozmawiać z ludźmi, każdy ma swoją wyjątkową historię.
Życie pisze najciekawsze scenariusze.

 

Janina Żarnowska

Lubię nowe wyzwania. Jestem ciekawa świata, nowych miejsc i przygód. Kocham ludzi, długie, ciekawe rozmowy z nimi są moją energią. Relaksuję się gdy pływam lub słucham spokojnej muzyki. Im jestem starsza, coraz bardziej doceniam swoje zycie. Z utęsknieniem czekam na każdą wiosnę i z roku na rok wzbudza ona we mnie nieopisany zachwyt. Jestem Ogromną optymistką i w każdej sytuacji szukam pozytywów.

 

 


Maria Beręsewicz

Fascynują mnie ludzie i ich historie. Lubię podróżować. Uczestniczę w różnych wyjazdach turystycznych, podziwiając zabytkowe obiekty i otaczającą nas przyrodę, zarówno w Puszczy Knyszyńskiej, jak i w dalekiej Bretanii.

 

 

 

 


Jadwiga Zgliszewska

Humanistka, trochę filozofka,
zamyślona, a czasem – beztroska.
Towarzyska i… samotnica!
Którą mnie chcecie więc wybrać?

 

 


 

 

Elżbieta Marek

Kocham czytać. Mogę to robić od świtu do świtu. Czyli bez przerwy. Kupuję książki, czytam książki, zbieram książki. Lubię mieć dużo nowych książek do czytania. Cenię też poprawny język i zwracam na to uwagę. Nie znoszę prostactwa i wulgaryzmów. Lubię ludzi i lubię z nimi przebywać, zawsze poprawia mi to nastrój i przywraca pogodę ducha.

 

 


 

Maria Heller

„Tęsknotę mam zawsze przed, a nie za sobą”

 

 

 

 


Wiesława Szwed

Uśmiech – to coś, co zawsze mogę podarować drugiej osobie. Ważne dla mnie w życiu jest to, by być otwartą na drugiego człowieka.
Moją pasją jest smakowanie … słów, potraw, zapachów, natury.

 

 

 


 

Barbara Górnicka-Naszkiewicz

Jako terapeuta zajęciowy, nauczycielka plastyki, animator kulturalny oraz redaktor i wydawca wielu mediów senioralnych podkreśla ogromne znaczenie zajęć manualnych dla poprawy samopoczucia, zdrowia i dobrostanu seniorów. Stale podejmuje też działania społeczne na rzecz osób starszych, jest inicjatorką wielu akcji i kampanii, m.in.  „Podziel się książką z seniorem”,  „Seniorzy z pasją”, „Bezpiecznie i twórczo w Internecie”, „Hobby 50 plus”. Na swym koncie ma setki artykułów prasowych, blogowych, współpracuje z czołowymi portalami senioralnymi.

 

 


Anna Anchimowicz

Ważna jest dla mnie rodzina, przyjaźń i dobro drugiego człowieka. Lubię teatr, musicale, filmy biograficzne i komedie. Jestem optymistką, nie szukam problemów tam, gdzie ich nie ma. Staram się odnaleźć pozytywne strony w każdym zrządzeniu losu. Relaksuję się na działce.

 


 


Andrzej Wróblewski

Autor wierszy, bajek i utworów satyrycznych. Laureat kilkudziesięciu nagród w konkursach poetyckich. Zamieszcza swe utwory głównie w zbiorowych publikacjach (antologie, almanachy). W 2019 opublikował dwa debiutanckie tomiki poezji „Wiersze ewangeliczne 2005-2006” i „Wiersze rychwałdzkie”, a w latach 2020 – 2023 – cztery tomy zbiorów humoresek „Z życia emeryta”. W 2023 wydał również tomik poezji „Zmienność pór” i bajkę  „Krowy w skarpetkach”.

 

 


 

Wojciech Więckowski – rymopis utylitarny.

Wierszy używa do bieżącej komunikacji z bliźnimi – składania powinszowań, uwodzenia, podtrzymania na duchu czy wyrażenia swojego poglądu. Preferuje wiersze rymowane, bowiem przesłanie ma wnikać w adresata gładko i sympatycznie. Trudności frazy  i rymu traktuje jako wyzwania zmuszające do wyrafinowania meritum. Lubi pofiglować ze słowami. Opublikował dwa tomiki wierszy: „Taki jestem” i „Z szuflady rymopisa”. Prozę publikuje na portalu podlaskisenior.pl, zaś publicystykę w Echach Rajgrodzkich.

 

 


 

Elżbieta Wierzbicka

Bizneswoman, projektantka sukien ślubnych, wieczorowych, dodatków ślubnych. Z wykształcenia ekonomistka.  Pasjonatka mody i stylu. Praktyki nabywała w Nowym Jorku i w Paryżu pod okiem najwybitniejszych projektantek. Społecznica, pomagająca kobietom. Kobieta z wieloma talentami, która dalej odkrywa i doskonali swój warsztat.

 

 


 

 

Wiesława Gajda

Książki są moimi przyjaciółmi od wczesnego dzieciństwa. Czytając przekraczam granice czasu i przestrzeni, znajduję się w innej rzeczywistości. Jak to marzycielka.  Lubię malować, rysować i wyszywać. Jestem otwarta, a kontakty z ludźmi bardzo mnie wzbogacają. Rozdaję uśmiechy, bo mają wręcz czarodziejską moc. Kocham zwierzęta i w każdym z nich widzę wielką mądrość.

 

 

 




_

 

Halina Wiszowata

„Wszystko co czynię jest sensem mego życia, oby jeszcze długo chciało mi się chcieć.”

 

 

Zmarła 27.07.2023r


 Eugeniusz Wojno

Urodziłem się w miejscowości Bajki Stare a siedlisko mam w Przytulance i te dwa miejsca trochę mnie określają. Lubię żartować, tańczyć i relacjonować życie za pomocą rymów, od niedawna piszę wierszowane artykuły na portalu podlaskisenior.pl. Lubię zwierzęta, mam kucyka, psa i kota. Działam społecznie w Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów w Kole nr 4 w Białymstoku i w Klubie Seniora.

Zmarł 04-05-2023



 Łomża

 



Grażyna Czajkowska

Z potrzeby serca jestem społeczniczką, pasjonatką trzeciego sektora, założycielką, współzałożycielką, kierującą pracą i członkinią wielu lokalnych i ogólnopolskich organizacji pozarządowych. Czynnie spędzam każdą chwilę, poszerzam swoją wiedzę w różnych dziedzinach, ale też mam czas dla siebie i rodziny, dużo czytam, odpoczywam na działce.

 

 


Danuta Waśko

Jestem optymistką, biorę życie jakie jest. Kocham ludzi, zwierzaki i przyrodę. Interesuje mnie muzyka i wszystko z nią związane. Moje motto: „Niezależnie od wieku, ciesz się z życia człowieku”. Codziennie o tym pamiętam i jestem szczęśliwa.

 

 

 


Halina Czartoryjska

Od 8 lat należę do Klubu Seniora. Jestem czynnym członkiem klubu. Działam w Radzie Klubu, jestem członkiem ŁSRS przy Prezydencie Miasta Łomża, śpiewam w zespole wokalnym Senior-Vita działającym przy KS. Uczestniczę w warsztatach proponowanych seniorom, czynnie uczestniczę w realizacji zadań z projektu ASOS. Jestem seniorką aktywną, zdyscyplinowaną, odpowiedzialną i punktualną.

 

 


 Suwałki

 


Teresa Wysocka – Kluczny

Obecnie na emeryturze. Interesuje mnie najbardziej fotografika, malarstwo i .. kręgle. Gramy w każdy poniedziałek obowiązkowo, bo kręgle to jest super lek na kręgosłup i samopoczucie..

Jeszcze mam ogród z kwiatami, warzywami.. i rower na lato..

 

 


Maria Lauryn

Dziennikarka obywatelska z Suwałk

 

 

 

 


 

Sokółka

 


Teresa Alicja Galewska

Lubię być z ludźmi , dzielić z nimi swój czas , dyskutować ,ufać im mimo wszystko . Wykorzystuję swoją wiedzę pedagogiczną w nowych sytuacjach , staram się tworzyć coś ciekawego , pogłębiającego więzi uniwersyteckiej społeczności.

 

 

 


Lila Asanowicz

Jestem emerytką 70+ jeszcze aktywną zawodowo. Lubię podróże, poznawanie nowych ludzi , organizuję wycieczki członkom Związku Tatarów RP i UTW Sokółka po Polsce i na tereny wschodnie . Piszę projekty o wielokulturowości , które realizujemy z koleżankami .

 

 

 


Bielsk Podlaski

 


Tamara Rusaczyk

Jestem siłaczką. O sobie myślę na końcu, by być pożytecznym drugiemu i sprawiać mu radość. Działam w Bielskim Uniwersytecie Trzeciego Wieku

 

 

 


Jan Siemieniuk

 

 

 

 


Kolno

 


Jadwiga Ziółek

Choćbyśmy cały świat przemierzyli w poszukiwaniu piękna, nie znajdziemy go nigdzie, jeżeli nie nosimy go w sobie. Cały czas towarzyszą mi podróże, muzyka i książka.

 

 

 


Krystyna Czerwińska

Trzeba się w górę piąć, choć męczy życie, a gdy przyjdzie paść, to paść na szczycie.
Nienasycona muzyką, tańcem, podróżami i aktywnością wieloznacznie rozumianą.

 

 

 


Eugeniusz Regliński

Człowiek nie jest stworzony do klęski, człowieka można zniszczyć, ale człowieka nie można pokonać. Nie wyobrażam sobie egzystencji bez aktywności intelektualnej -książka,
muzyka, śpiew, kabaret oraz fizycznej – bieg, pływanie, taniec.

                               

 


                           

WordPress Theme built by Shufflehound.
Skip to content
Verified by MonsterInsights