16 osób zgłosiło się do turnieju slamowego. Obowiązywały nowe zasady, nowe nagrody i punkty. Jak zawsze pięknie było w BTL Lalki – kawiarni teatralnej. W pierwszym eliminacyjnym Slamie Poetyckim Białystok 12 marca zwyciężyła Ada Żurawska.

grupa słuchaczy na slamie poetyckim

Ada Zurawska ma na swoim koncie 6 punktów i nagrodę w wysokości 500 zł. II miejsce zajął Cezary Borawski z 4 punktami i nagrodą 300 zł. W półfinale znaleźli się też Konrad Milanowski z 3 punktami i Sid THX z 3 punktami.

Pozostali uczestnicy slamu mają po jednym punkcie. Ten jeden punkt otrzymały następujące osoby: Kornelia Angielczyk, Irena Świerżyńska, Irena Potakiewicz, Małgorzata Białous, Miłka Malzahn, Marek Ustymowicz, Krzysztof Puławski, Patrycja Banach, Zuzanna Kostro, Laura Czyż, Roman Kowalewicz, Bartosz Kulesza. Wielkie brawa wszystkim.

Zgodnie ze slamowymi regułami, obowiązującymi w Ogólnopolskich Mistrzostwach Slamu Poetyckiego, jedynym jurorem podczas turnieju była publiczność. Nie było „dzikich kart” przyznawanych przez jurorów. Ale Juror w osobie Artura Jana Szczęsnego przyznał nagrodę specjalną, pozaregulaminową slamerce występującej pod pseudonimem Sid THX.

Nagrodę główną sfinansowano ze środków budżetu Miasta Białystok, nagrodę dla zdobywcy II miejsca ufundowała LSSP „ESKULAP” w Białymstoku, Były też upominki ufundowane przez Miodową Mydlarnię.

starszy mężczyzna wręcza nagrodę młodej kobiecie

Zapraszamy serdecznie slamerki, slamerów i publiczność na drugi slam eliminacyjny już 16 kwietnia  o 18.00 na gościnnej scenie BTL LALKI – kawiarni teatralnej przy ul. Kalinowskiego 1. Wstęp wolny

Zadanie jest współfinansowane ze środków budżetu Miasta Białystok
Patronami medialnymi slamów są Radio AKADERA i portal: poeciwsieci.pl

Poniżej fragmenty filmów ze slamu poetyckiego-  kliknij

Ada Żurawska – kliknij

Cezary Borawski – kliknij

zdjęcia organizatora

Bożena Bednarek
Stowarzyszenie Szukamy Polski