Od 10-12 listopada Przestrzenie Sztuki Białystok i Białostocki Ośrodek Kultury mają przyjemność zaprosić wszystkich miłośników tańca oraz twórców tanecznych do udziału w wyjątkowym weekendzie pełnym tańca, kreatywności i artystycznych emocji – Free Mind 2023.

publiczność na pokazie tańca

Free Mind 2023 to trzy dni pełne tańca w Białymstoku i trzy różne wydarzenia: Kino Tańca, Free Mind Ring oraz Podlaskie Integracje Taneczne.

Program:

Piątek – 10 listopada – Kino Tańca. Wszystkich miłośników tańca organizatorzy zapraszają na projekcję wybranych krótkich filmów tanecznych wraz z prelekcją na ich temat w Kinie Forum. Wydarzenie jest otwarte dla wszystkich zainteresowanych, a wstęp jest bezpłatny.

Sobota – 11 listopada – Free Mind Ring – to rywalizacja tancerzy w bitwach tanecznych 1:1, w improwizowanych występach do zadanych utworów muzycznych i tematów w Klubokawiarni Fama, w Białostockim Ośrodku Kultury. Wydarzenie jest otwarte dla tancerzy w każdym wieku i stylu tańca. Improwizowane występy oceniane są przez widownię – wygrywają tancerze, którzy otrzymują najgłośniejszy aplauz, mierzony decybelomierzem. Wydarzenie prowadzi Radosław Rademenez Blonkowski. Po bitwach tanecznych organizatorzy zapraszają wszystkich na jam taneczny prowadzony przez DJ-a Jakuba Biercia. Aby zgłosić się do udziału w bitwach, należy użyć formularza internetowego dostępnego na stronie organizatora. Wstęp dla publiczności jest bezpłatny.

Niedziela – 12 listopada – Podlaskie Integracje Taneczne – to przegląd twórczości amatorskich zespołów tanecznych. Zespoły, nie tylko z Podlasia, zaprezentują się na scenie Kina Forum w dwóch kategoriach: Taniec sceniczny oraz Street Dance. Występy oceniane będą przez trzyosobowe jury w składzie: Elżbieta Szlufik-Pańtak (przewodnicząca jury), Maciej Sheva Mołdoch, Hanna Mocarska. W wyniku oceny prezentacji jury przyzna zespołom i choreografom nagrody finansowe. Łączna pula nagród finansowych wynosi 12 000 zł.

Wstęp na wydarzenie jest płatny, bilety dostępne wyłącznie online. Seniorzy (osoby po 60 roku życia) są zapraszani bezpłatnie w ramach promocji akcji – „Weź babcię i dziadka za free!”

Szczegółowe informacje o wszystkich wydarzeniach dostępne są na stronie: https://frst.org.pl/podlaskie-integracje-taneczne/

Wydarzenie to okazja do kreatywnej ekspresji, rywalizacji i integracji lokalnego środowiska tanecznego. Realizowane jest jako część programu Przestrzenie Sztuki Białystok. Lokalnym operatorem programu jest Fundacja Rozwoju Sztuki Tańca, Białostocki Ośrodek Kultury oraz Białostocki Teatr Lalek.

Zadanie finansowane jest ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach Programu Przestrzenie Sztuki, realizowanego przez Narodowy Instytut Muzyki i Tańca oraz Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego. Partnerem wydarzenia jest Miasto Białystok.

źródło i fot. Białostocki Ośrodek Kultury/Centrum im. Ludwika Zamenhofa

zredagowała: Lija Półjanowska
Podlaska Redakcja Seniora Białystok