Zapachy i ich odpowiedni dobór to kwestia, do której każda kobieta przykłada wiele uwagi. Jednak nie od dzisiaj wiadomo, że panie w ciągu roku zmieniają stosowane zapachy, na co wpływ ma przede wszystkim aktualnie panująca pora roku. Nie od dzisiaj wiadomo, że perfumy naniesione na skórę reagują nie tylko z potem, ale również na temperaturę otoczenia.

Świeżość przede wszystkim

Kobiety zgodnie twierdzą, że jak chodzi o letnie zapachy to interesuje je przed wszystkim świeżość. Oznacza to, że perfumy nie powinny być zbyt przytłaczające zapachem i „ciężkie”. Zapach powinien przywodzić na myśl letnią bryzę czy świeżość łąki pokrytej kwiatami. Za takie odbieranie zapachów perfum w dużej mierze odpowiedzialne są główne nuty zapachowe, które stanowią ich kompozycje. Oczywiście bardzo istotne jest również przetestowanie wybranego zapachu perfum, mogą one bowiem różnie reagować na każdej pani i tym samym wydzielać nieco inne zapachy.

Główne nuty zapachowe lata

Perfumy na lato to kompozycje, w których bardzo istotne są główne nuty zapachowe ale również nuty poboczne. Jednocześnie panie oczekują, że zapachy będą dość wyraziste i wyczuwalne. Dlatego w większości wybierają perfumy, których głównymi nutami zapachowymi są limonka, cytrusy i owocowe aromaty. Oczywiście to, co dla jednej pani będzie najpiękniejszym i urzekającym zapachem dla innej będzie nie do przyjęcia, ze względu na jej gust i oczekiwania. W letnich perfumach nutami głowy zazwyczaj są zapachy cytrusów czy owoców. Zapachy kwiatów bardzo często są nutami serca, co sprawia że ich połączenie ze sobą daje niezwykle ciekawe kompozycje. Nutami bazowymi niezwykle często są wanilia, ambra czy piżmo, to ostatnie jednak wybierane jest przez producentów znacznie rzadziej. Zapachy piżmowe i bazujące na zapachach korzennych są stosunkowo ciężkie i przytłaczające, dlatego rzadko są wybierane jako baza do letnich perfum.

Świeżość i słodycz

Świeżość w letnich perfumach nadawana jest w dużej mierze przez zastosowane nuty cytrusów. Niemal w każdej letniej kompozycji odnaleźć można nuty cytrusowe, które zapewniają kompozycji niesamowitą lekkość. Jeśli chodzi o słodycz, która często jest elementem letnich perfum, to często jest wynikiem zastosowania owocowych czy kwiatowych nut zapachowych. Panie, które nie są pewne, czy konkretny zapach będzie do nich pasował, powinny nanieść próbkę na zgięcie łokcia lub nadgarstek. Aby jednak podjąć odpowiednią decyzje należy nieco poczekać, aż zapach nieco się ulotni. Warto wyjść na słońce aby wiedzieć, jak dany zapach będzie reagował z promieniami słonecznymi.

Idealne perfumy na lato znajdziesz w sklepie https://perfumy.pl/