Wspólnie z Marszałkiem Województwa Podlaskiego Arturem Kosickim zapraszamy dzisiaj – 2 września, o godz. 15.00 na Pożegnanie lata – plenerowe wydarzenie na placu przed Spodkami PIK.

W programie:

  • 15:00 – „Teatr na leżakach” – spektakl „Wodewil Warszawski”
  • 17:00 – koncert Warszawskiej Kapeli z Targówka
  • 19:00 – pokaz filmu „Wojna z dziadkiem”
  • 21:00 – pokaz filmu: „King Richard. Zwycięska rodzina”

Na początek o godz. 15:00 „Teatr na leżakach” – autorski projekt Teatru Pijana Sypialnia, który zrewolucjonizował mapę letnich, miejskich atrakcji. To połączenie wakacyjnego relaksu ze sztuką teatru. Pomysł jest prosty – spektakle z muzyką na żywo widz ogląda z perspektywy leżaka. Do takiego teatru można przyjść w letniej sukience, krótkich spodenkach i w klapkach, a w trakcie przedstawienia popijać zimne napoje. Sława wyjątkowego repertuaru, przygotowanego przez artystów Pijanej Sypialni i festiwalowa atmosfera, którą tworzy „Teatr na leżakach”, rozniosły się po kraju i wszędzie gromadzą tysiące widzów. Można zabrać ze sobą koc, wygodnie rozsiąść się na trawie i popijając lemoniadę – być w teatrze! Teatr zaprezentuje „Wodewil Warszawski”. Spektakl wypełniają piosenki i muzyka na żywo oraz wytańczone przez aktorów polki i walczyki. Widowisko zachwyci nie tylko mieszkańców stolicy, ale wszystkich tych, którzy chcieliby przenieść się do przedwojennych czasów, po których pozostały już tylko piękne melodie i pożółkłe fotografie…

Następnie zaprosimy Państwa na koncert Warszawskiej Kapeli z Targówka, który zacznie się o godz. 17:00. W repertuarze grupy są szlagiery Stanisława Grzesiuka największego Barda powojennej Warszawy, m.in. takie piosenki jak: U Cioci na imieninach, Bal na Gnojnej, czy Zimny Drań. Zespół wykonuje również piosenki retro czyli utwory, które powstały w okresie dwudziestolecia międzywojennego, repertuar sceny kabaretowej i teatralnej tamtych lat, autorów: Petersburski, Włast czy Gold. Muzycy tworzą też własne kompozycje utrzymane w klimacie folkloru miejskiego. Obecnie zespół tworzą: Paweł Pasztaleniec – banjo, klarnet, wokal; Dariusz Pasztaleniec – akordeon, wokal; Agnieszka Wojakowska – skrzypce, wokal; Jan Rosłon – gitara akustyczna, wokal; Wiesław Leśniewski – akordeon, wokal oraz Paweł Harasim – kontrabas, wokal. Gościem specjalnym, który wystąpi z kapelą, będzie aktorka Julita Kożuszek-Borsuk. 

Na zakończenie, o godz. 19:00 oraz 21:00 zapraszamy na dwa seanse Podlaskiego Kina Plenerowego. Program pokazów: 19:00 – „Wojna z dziadkiem” , 21:00 – „King Richard. Zwycięska rodzina”

„Wojna z dziadkiem” to familijna komedia z 2020 roku z Robertem De Niro w roli szalonego dziadka, który musi stoczyć wojnę o pokój z pełnym pomysłów wnukiem. „King Richard. Zwycięska rodzina” to niezwykła historia życia Richarda Williamsa, ojca i trenera sióstr Venus i Sereny Williams, które dzięki jego uporze, konsekwencji i wiary w swe córki zdołał wprowadzić w życie swój plan i uczynić z nich legendy tenisa.

To już czwarta edycja tego przedsięwzięcia. Podlaskie Kino Plenerowe dotarło z pokazami w tym roku do: Lipska, Goniądza, Kolna, Łomży, Wysokiego Mazowieckiego, Siemiatycz, Jedwabnego, Gib, i Brańska. Podlaskie Kino Plenerowe zostało przygotowane w bardzo dobrej jakości. Filmy są odtwarzane na ekranie typu LED o powierzchni 24 metrów kwadratowych z dobrym nagłośnieniem. Na uczestników kina czekają wygodne leżaki, wystarczy zabrać ze sobą dobry humor.

Pożegnanie lata plakat

źródło: Podlaski Instytut Kultury

Podlaska Redakcja Seniora Białystok