12 sierpnia psy ze Schroniska dla Zwierząt w Białymstoku wezmą udział w Podlaskim Śniadaniu Mistrzów w ogrodach Pałacu Branickich.

Na śniadaniu będzie można poznać ponad 30 psiaków. Schronisko zaprasza mieszkańców i mieszkanki z rodzinami, przyjaciółmi i w pojedynkę. Wszystkich tych, którzy szukają czworaków do pokochania i tych, którzy lubią psy, ale też tych, którzy chcieliby się do nich przekonać. Wolontariusze i wolontariuszki chętnie odpowiedzą na wszystkie pytania, a psiaki z miłą chęcią podadzą łapę i dadzą się pogłaskać za uchem. Być może właśnie w Ogrodach Branickich któryś czterołapy ukradnie komuś serce!

– Większość ludzi nigdy nie odwiedziła schroniska, a nawet jeśli, to nasi podopieczni inaczej wyglądają zza krat. Dzięki takim imprezom ludzie mogą poznać nasze psy, dotknąć, pogłaskać. Poza schroniskiem także nasze psy są piękniejsze, bo daleko od schroniskowej codzienności są szczęśliwsze – mówi Justyna Januszyk, koordynatorka wolontariatu w białostockim schronisku.

Dlatego serdecznie zapraszamy na sobotnią imprezę! Psiaki na Podlaskim Śniadaniu Mistrzów będzie można spotkać w godzinach 10-16.

 

Zachęcamy do dzielenia się informacją. W razie dodatkowych pytań kontakt do koordynatorki wolontariatu: Justyna Januszyk – tel. 505 806 413

 

(Źródło i zdjęcia: Centrum Współpracy Organizacji Pozarządowych)

 

Opracowanie: Lija Póljanowska

Podlaska Redakcja Seniora Białystok