17 listopada 2021 o godz. 17.00 zapraszamy do Książnicy Podlaskiej im. Łukasza Górnickiego w Białymstoku (ul. Marii Skłodowskiej-Curie 14A, VI piętro) oraz na fanpage Książnicy Podlaskiej na Facebooku na spotkanie z Jakubem Małeckim. 

środy literackie plakat – Jakub Małecki

Jakub Małecki (ur. 1982 w Kole) – pisarz, autor m.in. Saturnina, Rdzy i Horyzontu. Był nominowany do Nagrody Literackiej Nike, Nagrody Literackiej Europy Środkowej „Angelus”, nagrody im. Stanisława Barańczaka i Odkrycia Empiku. Jest laureatem stypendium „Młoda Polska” Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz polsko-niemieckiego stypendium im. Albrechta Lemppa. Magazyn Literacki KSIĄŻKI uznał Horyzont Książką Roku 2019. Jego książki tłumaczone są aktualnie na języki: niemiecki, rosyjski, niderlandzki, fiński, słoweński, macedoński i hebrajski. Wkrótce ukaże się ekranizacja Święta ognia w reż. Kingi Dębskiej. 

[źródło: Wydawnictwo SQN]

Podczas spotkania w Książnicy Podlaskiej autor zaprezentuje swoją najnowszą książkę Święto ognia – kameralną opowieść o przekraczaniu granic i cenie, jaką trzeba za to zapłacić. O zachłanności życia i konfrontacji z niemożliwym.

Uwaga! Wstęp wolny, ilość miejsc ograniczona – decyduje kolejność przybycia na spotkanie. 

Transmisja spotkania (live) na fanpage’u Książnicy Podlaskiej na Facebooku (https://www.facebook.com/ksiaznicapodlaska).

(źródło: Książnica Podlaska im. Łukasza Górnickiego w Białymstoku)

Podlaska Redakcja Seniora Białystok