8 i 10 listopada odbyły się w Łomży dwa wydarzenia z udziałem seniorów upamiętniające Święto Niepodleglości 11 listopada.

W ramach obchodów Święta Niepodległości zespół SENIOR – VITA wystąpił 8 listopada w Klubie Seniora w Lomży, z programem patriotycznym, dla swoich koleżanek i kolegów.
Zaproszono dyrektora Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej, Wiesława Jagielaka. Pani Marta Kopeć zadbała o dekorację sali i przygotowała na tę okazję śpiewniki, aby wszyscy włączyli się aktywnie do wspólnego śpiewania pieśni legionowych i żołnierskich przy akompaniamencie akordeonu. Seniorzy bardzo chętnie śpiewali i dało im to wiele radości. Po uroczystej i doniosłej części artystycznej był czas na wspomnienia i rozmowy przy poczęstunku.
„Łomża i łomżanie z Niepodległą”  – pod takim hasłem, w  przeddzień Święta Niepodległości  w Domku Pastora odbyła się wspaniała uroczystość. Organizatorami tego wydarzenia byli:
łomżyńskie Towarzystwo Naukowe im. Wagów, Urząd Miejski w Łomży i łomżyński Klub Seniora.
W programie zaplanowano:
– Złożenie kwiatów pod tablicą upamiętniającą pobyt Józefa Piłsudskiego w łomży.
– Pieśni patriotyczne z akompaniamentem w Domku Pastora.
 1. Koncert utworów polskich kompozytorów w wykonaniu uczniów z Państwowej Szkoły Muzycznej w łomży.
 2.Wspólne śpiewanie pieśni patriotycznych i żołnierskich – prowadzi zespół wokalny Senior – Vita i członkowie Klubu Seniora.
– Promocja książki „Meandry losu” dr. Zenona Krajewskiego przedstawiającej historię łomży.
Występ uczniów ze szkoły muzycznej,to była uczta dla ducha. Grali oni na różnych instrumentach a akompaniowali im ich nauczyciele. Następnie Senior – Vita przejął pałeczkę. Rozdaliśmy przygotowane wcześniej śpiewniki i przy akompaniamencie akordeonu wspólnie śpiewaliśmy. Zarówno zebranym jak i członkom zespołu sprawiło to dużo radości. Atmosfera była kameralna i sympatyczna. Potem autor książki „Meandry losu”, dr. Zenon Krajewski, przedstawił krótki zarys treści swego dzieła. Książka zaciekawiła zebranych i wiele osób ją zakupiło. Autor zapowiedział, że będą sukcesywnie ukazywać się następne tomy będące kontynuacją treści tego pierwszego.
Następnie dalej wszyscy z zadowoleniem śpiewali. Po skończeniu tego punktu programu był czas na słodkości i „Polaków rozmowy”. Kolejne, pożyteczne spędzenie czasu  przez seniorów, w sympatycznym towarzystwie. Czuliśmy się zaszczyceni, że zaproszono nas do wzięcia udziału w tym wydarzeniu i umieszczono jako współorganizatorów.
Danuta Waśko
Podlaska Redakcja Seniora Łomża