„Żeby pisać”.
Ruszył VII Konkurs Literacki im. Anny Markowej.
Klub Humanistów przy Wydziale Filologicznym Uniwersytetu w Białymstoku i Stowarzyszenie Schola Humana zapraszają do udziału w VII Konkursie Literackim im. Anny Markowej.

Plakat Konkursu Literackiego im. Anny Markowej 2020 "Żeby pisać"
Plakat Konkursu Literackiego im. Anny Markowej 2020 „Żeby pisać

Konkurs skierowany jest do uczniów szkół ponadgimnazjalnych oraz studentów – oni mogą liczyć na nagrody. Jednak swoim talentem mogą pochwalić się także pozostali twórcy, startując w kategorii OPEN.

Organizatorzy czekają na utwory w dwóch kategoriach: proza (do 3 stron) oraz poezja (3 utwory). Termin nadsyłania prac mija 20 maja 2020 r. Regulamin, a także kartę zgłoszeniową można znaleźć na stronie internetowej Studenckiego Koła Naukowego Klub Humanistów. Wyniki poznamy w czerwcu.

Celem przedsięwzięcia jest nie tylko rozwijanie talentów podlaskiej młodzieży i integracja środowisk szkolnych z akademickimi, ale przede wszystkim przybliżenie postaci Anny Markowej – nieżyjącej już białostockiej pisarki, poetki, dziennikarki i animatorki kultury. Motto tegorocznego konkursu – „Żeby pisać” – jest tytułem jej wiersza opublikowanego w tomie „Matka wiosenna” (1978).

 

 

Źródło: Uniwersytet w Białymstoku

 

Podlaska Redakcja Seniora
Jolanta Fakowska