Wędzarnie stalowe wysokiej klasy

Alternatywą dla klasycznych betonowych grillów czy wędzarni są rozwiązania konstrukcyjne ze stali nierdzewnej. Obecnie na polskim rynku pojawia coraz więcej wędzarni i wielofunkcyjnych wędzarek do różnego rodzaju produktów spożywczych – począwszy od mięs i kiełbas, a skończywszy na serach.

Najnowsze modele wędzarek

Przykładem najnowszych modeli wędzarek dostępnych na polskim rynku są rozwiązania takie jak produkty serii David Strong, oferowane m.in. przez Pekabet. Są to instalacje bardzo łatwe w montażu, dobrze sprawdzające się na świeżym powietrzu (np. w ogrodach) ale również w pomieszczeniach zamkniętych z odpowiednimi wentylacjami (np. w komórkach przydomowych czy garażach).

Wędzarki tej klasy ma odpowiednio skonstruowane palenisko oraz komorę wędzenia, umożliwiające wygodne rozmieszczanie materiału opałowego oraz produktów spożywczych poddawanych procesowi wędzenia. W zestawach znajdują się przydatne elementy do prawidłowego wędzenia różnych produktów, w tym: poziomy uchwytów na drążki, drążki z drewna oraz haki niklowane. Są to elementy bardzo trwałe, przystosowane do wędzenia produktów o odpowiedniej wadze. Dodatkowo w tych nowoczesnych instalacjach stosowane są elementy ułatwiające proces wędzenie. Przykładem są śmigła montowane na dole i górze wędzarni, stosowane do regulacji dopływu powietrza oraz odprowadzania dymu. Ponadto popularnością cieszą się specjalne termometry, pozwalające kontrolować temperaturę w komorze – a w konsekwencji zachować odpowiednie właściwości wędzonek.

Zastosowanie nowoczesnej stali oraz metod produkcyjnych sprawia, że tego rodzaju wędzarki są bardzo trwałe i odporne na działanie wysokich temperatur (a także na dużą amplitudę temperatur przy podgrzewaniu i schładzaniu instalacji). Te parametry są standardowo potwierdzone wieloletnią gwarancją markowych wędzarek. Istotny jest także wysoki poziom bezpieczeństwa większości profesjonalnych instalacji wentylacyjnych. Parametry jakościowe i bezpieczeństwa są zazwyczaj potwierdzone odpowiednimi atestami zapewniającymi zgodność z normami typowymi dla tego rodzaju instalacji.

Dla klientów zainteresowanych zakupem wspomnianych instalacji do wędzenie duże znaczenie ma także dostępność dodatkowego wyposażenia w zestawie. W przypadku najlepszych modeli wędzarek (np. z oferty Pekabet – https://pekabet.pl/) klient może liczyć na dodatkowe półki do wędzenia specjalnych kategorii produktów (w tym serów), zestawy haków o odpowiednich wymiarach czy też palniki z kartuszami gazowymi ułatwiającymi rozpalanie ognia w instalacji.