Pogranicze zaprasza na wernisaż wystawy Małgorzaty Dmitruk ,,Tkaniny, Rzeźby, Obiekty” 18 marca 2023 r. godz. 17.00 do  galerii Domu Pogranicza w Sejnach.

afisz wystawy

MAŁGORZATA DMITRUK (ur.1974), zajmuje się grafiką warsztatową, malarstwem, tkaniną unikatową, ilustracją.
Studiowała na Wydziale Grafiki Akademii Sztuk Pięknych w Mińsku na Białorusi w eksperymentalnej pracowni prowadzonej przez Dmitrija Vasileviča Malatkova oraz na Wydziale Grafiki Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie w pracowni prof. Władysława Winieckiego.

Twórczość Małgorzaty Dmitruk wyrasta z silnego zakorzenienia w lokalnej kulturze i obyczaju rodzinnego Podlasia, Białostocczyzny, pogranicza polsko-białoruskiego. Z rodzimości i rodzinności. Dotyczy to zarówno wątków tematycznych jej prac, jak i ich formy. To, co nieustająco inspiruje artystkę, to przenikanie się obszarów różnych kultur (,,tutejszych” i ,,tamtejszych”), krzyżowanie się i dopełnianie różnych gatunków aktywności twórczej.

Jest to już kolejna wystawa artystki w Sejnach. Tym razem Małgorzata Dmitruk prezentować
będzie między innymi swoje unikatowe, słynne rzeźby-swetry, które niedawno wróciły z podróży zagranicznej. Prace te zawierają nie tylko osobiste historie, ale także przekaz uniwersalny dotyczący życia, śmierci, czasu.

Wystawę będzie można oglądać do jesieni. 

źródło: www.pogranicze.sejny.pl

zredagowała: Lija Półjanowska
Podlaska Redakcja Seniora Białystok