Na wspólne kolędowanie, 19 grudnia 2018 r. o godz. 17.00, zaprasza Książnica Podlaska. Wieczór kolęd poprowadzi zespół wokalno-taneczny „Podlaskie Korale”.

Zespół Podlaskie Korale ma na swym koncie występy na scenach Hiszpanii, Turcji i Litwy, gdzie zaprezentował najpiękniejsze pieśni i tańce naszego kraju i regionu. Jest też doskonale znany białostockiej publiczności z licznych przedstawień.  

Zdzisław Kulikowski jest sercem zespołu, opracowuje i aranżuje utwory, dba o wokalne przygotowanie solistek, oraz akompaniuje  na organach.

Halina Wiszowata czuwa nad właściwym przygotowaniem układów tanecznych.

Danuta Sajur zajmuje się logistyką zespołu.
Podlaskie Korale to przede wszystkim solistki i tancerki wnoszące wiele własnej pracy i inwencji twórczej w każde przedstawienie. Wielkie brawa należą się Marii WaśkiewiczNinie Bieleni, Krystynie Rogalskiej, Elżbiecie Kackieło, Halinie Załęskiej, Halinie Zyskowskiej, Elżbiecie Stachurskiej, Jadwidze Barcewicz, Walentynie Karpow, Bogumile Wierzbickiej, Teresie Lautsch.
Prezentowane utwory przywołują miłe wspomnienia z okresu młodości, a każdy ich występ wyciska niejedną łzę i wzbudza gromkie brawa.

Źródło: KSIĄŻNICA PODLASKA 
im. Łukasza Górnickiego 
w Białymstoku
Podlaska Redakcja Seniora Białystok
 Jolanta Falkowska