Supraśl to stosunkowo niewielkie miasto na Podlasiu, aktualnie zamieszkałe przez ok 5 tys mieszkańców. Gmina o tej samej nazwie liczy, razem z miastem, ok 16 tys ludności. Na czym zatem polega fenomen tego miasta?

W ciągu sezonu turystycznego, a szczególnie w okresie wakacyjnym do Supraśla w czasie weekendu przebywa ok 30 tys ludzi. Większość parkingów jest przepełniona, a środkiem miasta porusza się niezliczona rzesza odwiedzających. Ten stan rzeczy trwa od kilkunastu lat, a powodów tego gwałtownego wzrostu ruchu turystycznego jest wiele.

Wyjaśnienie Informacji turystycznej w Supraślu – stan i perspektywy znajduje się na slajdach, zapraszamy do obejrzenia.

1/6

Jedynym rozwiązaniem które pozwoli na wzmocnienie organizacyjne i finansowe obsługi SPiT jest zatrudnienie stałych informatorów w ciągu całego tygodnia w sezonie turystycznym  tj od IV-X od poniedziałki do piątku w godz. 10.00-18.00. Aby system informacji turystycznej w Supraślu działał sprawnie należy obie formy obsługi wolontariackiej i usługową skoordynować zapewniając jej ujednoliconą ofertę programową, jakość obsługi i realne zabezpieczenie potrzeb  turystów i kuracjuszy odwiedzających Supraśl.

Źródło: Seniorzy Supraśl

Krzysztof Wolfram
Grafiki Genowefa Obuchowicz