Genowefa Obuchowicz od 2019 organizowała w Supraślu plenery plastyczne.
Uczestniczyło w nich od 10 do 20 pasjonatek i pasjonatów malowania i rysowania. W 2023 w ramach projektu ,,Zapytaj Seniora” zorganizowała plener, którego uczestnikami byli mieszkańcy gminy Supraśl. I napisała do nich list.

Podziękowania dla Seniorów Uczestników Pleneru Plastycznego „Zabytki Supraśla”

Szanowni Państwo, Uczestnicy Pleneru Plastycznego, z głębokim szacunkiem i uznaniem zwracam się do Państwa, aby wyrazić wdzięczność za zaangażowanie i pasję, z jaką przyjęliście zaproszenie do udziału w plenerze plastycznym pod hasłem „Zabytki Supraśla”. Wasza obecność i twórczość stały się kluczowym elementem tego wyjątkowego wydarzenia, które nie tylko pozwoliło na wspólne celebrowanie sztuki, ale również na podkreślenie wartości historycznych i estetycznych naszego miasta.

Pragnę podziękować za poświęcony czas, energię oraz wszystkie te chwile, które wspólnie spędziliśmy, tworząc w otoczeniu przyrody i inspirujących zabytków. Supraśl, z jego bogatą historią i zachwycającymi krajobrazami, stał się płótnem dla Waszych dzieł, a efekty Waszej pracy przekroczyły najśmielsze oczekiwania.

Każde pociągnięcie pędzlem, każdy rysunek i szkic były świadectwem Waszego talentu oraz głębokiego zrozumienia i szacunku dla dziedzictwa kulturowego regionu. Dzięki Waszym pracom zabytki Supraśla zyskały nowe oblicze, zostały ukazane przez pryzmat doświadczeń i emocji, które z nimi łączycie. To właśnie dzięki Wam udało się stworzyć niezapomnianą mozaikę pełną barw, perspektyw i indywidualnych interpretacji, która na długo zostanie w pamięci wszystkich uczestników i gości.

Nieoceniona jest również wartość edukacyjna Waszego udziału. Dzielenie się wiedzą, umiejętnościami i życiowym doświadczeniem z młodszymi pokoleniami, które miały okazję uczestniczyć w otwarciu wystawy i zwiedzać ją w Starej Plebanii, to bezcenny wkład w rozwój społeczności lokalnej i promocję sztuki. Byliście Państwo wspaniałymi mentorami i przewodnikami, inspirującymi do odkrywania piękna otaczającego nas świata przez pryzmat sztuki.

Na zakończenie pragnę jeszcze raz wyrazić najwyższe uznanie za Wasze dzieła, które stanowią nie tylko artystyczną wartość, ale również są świadectwem żywej historii i tradycji Supraśla. Wasze prace, pełne głębi i ekspresji, będą cieszyć oko oraz pobudzać do refleksji zarówno mieszkańców, jak i odwiedzających nasze miasto turystów.

W imieniu organizatorów oraz własnym, składam serdeczne podziękowania i wyrazy głębokiego szacunku. Mamy nadzieję, że plenery plastyczne staną się piękną tradycją, a Państwa udział w nich będzie nadal owocować niezwykłymi pracami, które będą skarbnicą naszego lokalnego dziedzictwa.

Z szacunkiem Genowefa Nel Obuchowicz


Aby obejrzeć galerię zdjęć kliknij w poniższe zdjęcie:

1/8
uczestnicy pleneru
uczestnicy pleneru

Genowefa Obuchowicz
Podlaska Redakcja Seniora Supraśl