Już po raz czwarty Kolneński Ośrodek Kultury i Sportu w Kolnie oraz Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Edukacji, Kultury i Sportu zorganizowali wspaniałą uroczystość – „Biesiadę Kolneńską”, mającą na celu integrację środowiska seniorskiego poprzez wspólne śpiewanie piosenek naszego regionu, wymianę doświadczeń i wspólne biesiadowanie.

fot. Anna Reglińska

Przedsięwzięcie było udane, gdyż w imprezie udział wzięło 14 zespołów śpiewaczych, funkcjonujących przy UTW. Przybyły one z Grajewa, Piszu, Zambrowa, Wysokiego Mazowieckiego, Ostrowa Mazowieckiego, Łomży, Bociek, Koźla, Grabowa, Baranowa, Kolna. Gościliśmy również chór Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Bielsku Podlaskim „Jesienny Liść”.

fot. Anna Reglińska

Już po raz drugi studenci z Bielska Podlaskiego mieli możliwość przyjazdu na tę wspaniałą i piękną imprezę, a to wszystko dzięki zrozumieniu potrzeb osób starszych przez Pana Burmistrza, Jarosława Borowskiego, z samorządu Miasta Bielsk Podlaski, oraz pokryciu kosztów przejazdu do Kolna w dniu 7 lipca b.r., kiedy to odbyła się impreza.
Piosenki wykonane przez chór „Jesienny Liść” zostały przyjęte przez publiczność gorącymi brawami.
Po występie – Tamara Rusaczyk, prezes BS UTW, podziękowała Gospodarzom za zaproszenie, wręczając słodkości w postaci dużego marcinka, ciasta popularnego na Podlasiu, składające się z wielu warstw przełożonych masą śmietankową, wykonanego przez Studentkę UTW, Alę Sysułę i krótko opowiedziała o wielokulturowości, wielonarodowości i wieloreligijności miasta Bielsk Podlaski.

Kolneński Ośrodek Kultury i Sportu

Wyjazdy na takiego rodzaju uroczystości kształcą i rozwijają. Wiele można zobaczyć, usłyszeć, by potem  wszystko co dobre, próbować realizować w swojej organizacji. Nawiązywane są również kontakty, przyjaźnie, tak bardzo potrzebne nie tylko seniorom.

Szczególnie wzruszające było uwieńczenie imprezy. Wszystkich opiekunów zespołów śpiewaczych zaproszono na scenę, gdzie gospodarze uroczyście podziękowali im za udział, wręczając pamiątkowe statuetki i dyplomy. Po czym na scenie rozbłysnęły ognie, a zgromadzona publiczność wstała i wszyscy razem zaśpiewali „Sto lat”.
Następnie wzięto się za ręce, utworzono jedno wielkie koło oraz kilka mniejszych kółeczek i tańczono w takt pięknej muzyki. Według mnie, był to taniec przyjaźni i więzi między seniorami miast i miasteczek Podlasia. To były niepowtarzalne, urokliwe chwile.

 

Chór UTW „Jesienny Liść” dziękuje od serca Panu Burmistrzowi, Jarosławowi Borowskiemu za podarowanie radości seniorom, miłe przeżycia i nowe doświadczenia, a Gospodarzom imprezy, szczególnie Bogusławie Ranik, za przyjaźń i pamięć.

Tamara Rusaczyk
Podlaska Redakcja Seniora Bielsk Podlaski