Nim siądziemy do stołu wielkanocnego, nacieszmy nasze zmysły tym, co proponowali wystawcy podczas Jarmarku Wielkanocnego w Kolnie. 

 

Siedzą kobieta i mężczyzna. Na stole kolorowe dekoracje wielkanocne: jajka, zajączki, koguciki.

9 kwietnia 2022 roku, tradycyjnie w sobotę poprzedzającą Niedzielę Palmową, Kolneński Ośrodek Kultury i Sportu gościł wielu wystawców oraz mnóstwo klientów. Wszystkie nasze zmysły – wzrok, węch, smak, słuch i dotyk – były zaangażowane w odbiór i podziwianie tego, co znalazło się na stołach autorów różnych arcydzieł rękodzielnictwa. I nie tylko. Oprócz tradycyjnych świątecznych atrybutów takich jak palemki, zabawki, pisanki, maskotki, różnego rodzaju kwiatki, znalazły się również specjały kuchni regionalnej. 

W takim dniu jest również okazja do wymiany doświadczeń twórców z różnych miejscowości. Każdy wystawca chętnie dzielił się z innymi swoimi przemyśleniami, umiejętnościami i korzystał z uwag i propozycji innych. Postanowiłem także wykorzystać wyjątkową okazję i wystawić rękodzieła mojej Anny. Zebrana kwota pozwoli zasilić fundusz Ośrodka Rehabilitacji Zwierząt Chronionych w Przemyślu. 

Na scenie śpiewających sześć pań i jeden mężczyzna, dwóch mężczyzn siedzi  z akordeonami.

Do tradycji należy też udział grupy kabaretowej Kolneńskie Dziewczyny z Plusem. Dziewiątka pozytywnie zakręconych śpiewem i muzyką umilała czas zarówno wystawcom jak i klientom. Korzystając z okazji promowała swoją druga płytę. 

Jestem przekonany, że było to kilka godzin spędzonych w miły i pożyteczny sposób. Jednak wszystko co dobre, szybko się kończy. Pora brać się za porządki. Jeżeli pogoda nie zrobi nam kolejnego psikusa, czekają nas sympatyczne, nie tylko pod względem gastronomicznym, dni. Spróbujmy skupić się na Zmartwychwstaniu Chrystusa. ALLELUJA !

Foto Robert Zieliński i autor

Eugeniusz Regliński
Podlaska Redakcja Seniora Kolno