W telewizji seniora TVS przedstawiamy kolejny materiał poetycki z filmowego spotkania autorskiego, które odbyło się w nietypowym miejscu. Spotkanie prowadził Dominik Sołowiej.

Aby obejrzeć film kliknij w zdjęcie poniżej:

Krzysztof Puławski siedzi na krześle

Bohaterem szóstego filmu z cyklu Poeci w sieci jest Krzysztof Puławski. To poeta, prozaik, tłumacz, pracownik Uniwersytetu w Białymstoku, współpracownik Instytutu Lingwistyki Stosowanej UW. Tłumacz takich autorów jak David Lodge, Tracy Chevalier, Raymond Carver, Michael Ondaatje, Bruce Chatwin, William Blake i William Butler Yeats. Autorem dramatów opublikowanych w miesięczniku „Dialogu”. Interesuje się przekładem oraz teatrem. Autor nominowany do Nagrody im. Wiesława Kazaneckiego za książkę „Martwiątka”, wydaną przez Stowarzyszenie Schola Humana. Jest też autorem opowieści dla dorosłych „Mikołajek w szkole dobrej zmiany:.To hołd dla przygód Mikołaja Rene Goscinnego, ale też inspiracja „Mikołajkiem w szkole PRL” Maryny Miklaszewskiej.

Patryk Ołdziejewski gra na gitarze
Dodatkową niespodzianką w filmie są piosenki w wykonaniu Patryka Ołdziejewskiego, aktora Teatru Dramatycznego im.Al.Węgierki w Białymstoku. Cały film został zresztą nagrany na Scenie tego Teatru, dzięki uprzejmości dyrekcji.
Cykl realizuje Stowarzyszenie Szukamy Polski dzięki dofinansowaniu Narodowego Centrum Kultury. Partnerami zadania są Książnica Podlaska im. Łukasza Górnickiego w Białymstoku, Wydział Filologiczny Uniwersytetu w Białymstoku, Kolegium Literaturoznawstwa UwB i Klub Czytelniczy Ex Libris. Patroni medialni to: Polskie Radio Białystok, Wyborcza.pl Białystok i podlaskisenior.pl
Bożena Bednarek
Podlaska Redakcja Seniora
telewizja seniora TVS