Książnica Podlaska zaprasza w poniedziałek 25 marca o godzinie 18:00 na Nerdotekę! Nowy, comiesięczny cykl spotkań dla każdego miłośnika gier wideo oraz planszowych, fantastyki i sci-fi, mangi i horroru!

afisz

Tym razem bierzemy na celownik LEGO! Pasja młodości, marzenie dorosłych, inspiracja dla filmów, książek, gier, komiksów. Te małe, magiczne klocki potrafią zawrócić w głowie! Gość specjalny: Łukasz Więcek – ambasador Lego w Polsce, finalista programu Lego Masters oraz zdobywca Podlaskiej Marki Roku 2022!

Co Was czeka?

– Rozmowa z Łukaszem Więckiem o jego pasji do LEGO, pracy przy programach telewizyjnych i planach na przyszłość.
– Warsztaty z Łukaszem Więckiem – zbuduj coś niesamowitego z klocków LEGO!
– Gry na konsolach w świecie LEGO – wskocz do wirtualnej rzeczywistości z zestawami VR!
– Stoisko czytelnicze – odkryj książki i komiksy o LEGO.
– Wspólne gry planszowe, konkursy i budowanie z klocków LEGO.

Nerdoteka to inicjatywa stworzona przez Książnicę Podlaską w następstwie bardzo dużego zainteresowania grudniowym festiwalem fantastyki, czyli Podlaskim NerdFestem oraz pytaniami, które zrodził: co wspólnego mają gry i biblioteki? Idea Nerdoteki koncentruje się na różnych formach doświadczania narracji i fabuły: od klasycznych w postaci literatury, po interaktywne w postaci gier. Chcemy stworzyć przestrzeń, w której będziemy przełamywać stereotypy związane z biblioteką, grami i w ten sposób poszerzać myślenie o obcowaniu z narracją. Przede wszystkim pokażemy, że biblioteka sama w sobie jest opowieścią, której każdy może doświadczać wedle własnych upodobań.

Wstęp wolny

źródło: Książnica Podlaska im. Łukasza Górnickiego w Białymstoku

Podlaska Redakcja Seniora Białystok