23. 01 2018 r. zespół wokalno- taneczny „Podlaskie Korale” Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Białymstoku uświetnił swoim występem z okazji Dnia Babci i Dziadka, pobyt pensjonariuszy w Podlaskim Centrum Psychogeriatrii na oddziale dziennym.

Na wstępie koordynator zespołu Danuta Sajur złożyła wszystkim babciom i dziadkom życzenia i zaprosiła do wspólnej zabawy.
Tytuł występu „Cała sala śpiewa z nami” sam mówił za siebie. Królowały głównie piosenki z naszej młodości; wszyscy chętnie śpiewali i bujali się w takt melodii.

Prawie każdej piosence towarzyszył taniec zespołu „Podlaskie korale”.  Niektórzy pensjonariusze próbowali nas naśladować. Bisom nie było końca. Wciągaliśmy pensjonariuszy do wspólnej zabawy, potworzyły się pary tańczące i kółeczka. Dwaj panowie – którym pomagała nasza koleżanka Nina- włączyli się do śpiewania w duecie białoruskiej piosenki.

Niektóre koleżanki odnalazły na sali znajome ze swojej młodości. Uściskom i łzom nie było końca. Było to niesamowite doświadczenie dla mnie też, bo spotkałam na tej sali Marię, osobę z którą kiedyś pracowałam, a nie widziałyśmy się może 20 lat. Wspominałyśmy dawne czasy i naszych wspólnych znajomych. W miłej atmosferze przy herbatce i ciastkach czas upłynął bardzo szybko ku ogólnemu zadowoleniu pensjonariuszy i zespołu. Rozstaliśmy się w dobrych humorach z obietnicą kolejnego występu i zadowoleniem że udało nam się chociaż na chwilę wywołać uśmiech na niektórych twarzach.

(foto: Halina Wiszowata)

Halina Wiszowata
Podlaska Redakcja Seniora Białystok