Żyjemy w czasach, w których nie sposób wyobrazić sobie życia bez samochodów, w związku z czym nie dziwi nikogo, jak dużą uwagę przyciągnęło opracowanie w Korei Południowej bezpieczniejszego, wygodniejszego urządzenia odpowietrzającego do akumulatorów samochodowych. Rozwiązuje ono problemy niestabilnych cen ropy oraz globalnych emisji spalin, oferując wysoką wydajność przy niskich kosztach. Co więcej, motywuje to inne firmy do włożenia większego wysiłku w rozwijanie samochodów z troską o ochronę środowiska. FMS Co., Ltd. opracowało pierwsze urządzenie zabezpieczające do akumulatorów w pojazdach elektrycznych w Korei Południowej w roku 2017. Bazując na historii swych działań mających na celu ochronę ludzkiego życia, własności klientów oraz środowiska, opracowało również Urządzenie Odpowietrzające do Akumulatorów FMS dla modułów bateryjnych i akumulatorów, czyli urządzenie odpowietrzające do akumulatorów samochodowych. Obecnie stosowane jest ono w samochodach elektrycznych.

Urządzenie Odpowietrzające do Akumulatorów jest to podstawowe urządzenie zabezpieczające odprowadzające nadmiarowe ciśnienie akumulatora samochodowego celem opóźnienia wzrostu ciśnienia akumulatora i uniknięcia dzięki temu wypadku. W razie wypadku błyskawicznie uwalnia gaz o wysokiej temperaturze i wypuszcza opary w żądanym kierunku. Dzięki temu można oszczędzić czas i dystans, co pozwala pasażerom pojazdu jak najszybciej opuścić miejsce wypadku.

Kiedy umieści się dużą baterię urządzenia odpowietrzającego dla bateryjnych pojazdów elektrycznych z tyłu i pośrodku kompletu baterii litowych pojazdu, wadliwa bateria może w trakcie pracy wywołać iskrę, co może doprowadzić do zapłonu oraz reakcji chemicznej wewnątrz kompletu baterii. Zwiększy to również gwałtownie ciśnienie i temperaturę. Wówczas dochodzi do eksplozji, gdyż ciśnienie wewnętrzne kompletu baterii się zwiększa pod wpływem reakcji chemicznej. Kiedy bateria zostanie uszkodzona, gaz i dym generowane przez zerwanie Płytki Bezpieczeństwa uwalniane są w żądanym kierunku poprzez obsługiwane urządzenie odpowietrzające. Ciśnienie również zostaje obniżone.

W zależności od rozmiaru i zastosowania, zamontować można jeden z dwóch modeli wyposażonych w produkt odpowiedni dla danego typu pojazdu i akumulatora. Aktualnie trwają również pracę nad modelem z funkcją oddychającą.

Udało nam się zapewnić wytrzymałość i bezpieczeństwo w trudnych warunkach drogowych, poprzez zaliczenie testów niezawodności środowiskowej dla różnych warunków, takich jak wibracje, wilgotność, starzenie termiczne, wysokie temperatury, niskie temperatury oraz zalanie. Zajmujemy się patentami odpowiednich części, certyfikatami zarządzania jakością, oraz certyfikatami systemu zarządzania środowiskowego. FMS Co., Ltd. stale dokłada starań, by nieść swój wkład w bezpieczeństwo klienta oraz ochronę środowiska.

Urzędnicy korporacyjni głoszą, iż poszukują partnerów biznesowych w różnych krajach za granicą i są zawsze otwarci na płynny rozwój firmy.

Firma : FMS CO,.LTD
Osoba kontaktowa: Gerrard Kim
E-mail: fms@finedisc.co.kr
Telefon: +82-55-337-3311
Kraj: Korea Południowa
Strona internetowa: http://www.fmsmotorsafety.com