W październiku Książnica Podlaska im. Łukasza Górnickiego w Białymstoku zaprasza na pięć spotkań autorskich.

 

pixabay.com

Już 2 października (wtorek) o godz. 17.00 z Czytelnikami spotka się Michał Szafrański – bloger, specjalizujący się w tematyce finansowej, autor bloga jakoszczedzaćpieniadze.pl, bestsellerowego przewodnika po finansach osobistych „Finansowy ninja” oraz książki „Zaufanie, czyli waluta przyszłości. Moja droga od zera do 7 milionów z bloga”.

3 października (środa) o godz. 17.00 zapraszamy na spotkanie z Piotrem Brysaczem – dziennikarzem, redaktorem, założycielem wydawnictwa Paśny Buriat, dyrektorem artystycznym festiwalu literackiego „Patrząc na Wschód”, organizowanego w Budzie Ruskiej.
Pracował w „Kurierze Porannym” i magazynie psychologicznym „Charaktery”. Jest autorem książki „Patrząc na Wschód” oraz współautorem zbioru wywiadów „Ani żadnej wyspy. Rozmowy o Rosji i Ukrainie”. Podczas spotkania w Książnicy Podlaskiej opowie o swojej najnowszej publikacji „Czyżyk na drogę. Rozmowy o przyrodzie”.

10 października (środa) o godz. 17.00 gościem Książnicy Podlaskiej będzie Zofia Piłasiewicz – ciekawa świata podróżniczka, autorka takich książek, jak: „Syberyjski sen. Opowieść bezdrożna” czy „Gruzja. W pół drogi do nieba”.
W swojej najnowszej publikacji „Podróż” Zofia Piłasiewicz zabiera Czytelników w dzikie ostępy dalekiej Tuwy, do zagubionego kawałka świata w centrum Azji. Jest to opowieść o ludziach, szamanach, tajdze, wielkiej rzece Ene-Say, przeplatająca się z opowieściami o szczególnym dla Autorki miejscu, nad Czarną Hańczą, zwanym „Adamowymi Łączkami”.

17 października (środa) o godz. 17.00 naszym gościem będzie Ewa Sułek – historyk sztuki, kurator wystaw sztuki współczesnej, badaczka sztuki ukraińskiej. Studiowała historię sztuki na Uniwersytecie Warszawskim i na University of Cambridge w Wielkiej Brytanii. Współpracowała z wieloma galeriami i instytucjami kultury w Polsce i za granicą. Stypendystka Młodej Polski oraz ZAiKS w dziedzinie literatury. Jest członkinią Polskiego Instytutu Studiów nad Sztuką Świata.
Od 2017 roku współpracuje z magazynem „F5”, dla którego pisze artykuły na temat młodej sztuki ukraińskiej. Regularnie publikuje również w magazynach o sztuce i kulturze (m.in. „Akant”, „Artmix”, „SZUM”, „Fragile”, „Presto”, „Czas Kultury”).
Autorka książki „Chłopak z pianinem. O sztuce i wojnie na Ukrainie”.

24 października (środa) o godz. 17.00 zapraszamy na spotkanie z dziennikarzem i prozaikiem Ziemowitem Szczerkiem. Współpracował z „Polityką”, „Nową Europą Wschodnią” i „Tygodnikiem Powszechnym”, jest autorem takich książek jak: „Siódemka”, „Przyjdzie Mordor i nas zje, czyli tajna historia Słowian”, „Rzeczpospolita Zwycięska”, „Tatuaż z tryzubem”, „Międzymorze. Podróże przez prawdziwą i wyobrażoną Europę Środkową” oraz współautorem zbioru opowiadań „Paczka radomskich”.
W 2013 roku został laureatem Paszportu „Polityki”, w 2014 roku był nominowany do Nagrody Literackiej Nike i Nagrody Literackiej Europy Środkowej „Angelus”, a w następnych latach został ich finalistą. Za „Tatuaż z tryzubem” był również nominowany do Nagrody MediaTory, a za „Międzymorze” dodatkowo do Nagrody im. Beaty Pawlak. Książka „Międzymorze” znalazła się również w półfinale Literackiej Nagrody Europy Środkowej Angelus.
(źródło: czarne.com.pl)
Wszystkie spotkania odbędą się w budynku głównym Książnicy Podlaskiej
im. Łukasza Górnickiego w Białymstoku, przy ul. Marii Skłodowskiej-Curie 14 A, VI piętro.
WSTĘP WOLNY

Książnica Podlaska im. Łukasza Górnickiego w Białymstoku

 

 

Opracowała Jolanta Falkowska

Podlaska Redakcja Seniora Białystok