W najbliższą sobotę (9 września) Stowarzyszenie Przyjaciół Ulicy Warszawskiej wraz ze współorganizatorami zaprasza na wyjątkowe wydarzenia przygotowane specjalnie na Święto Ulicy Warszawskiej. Ta inicjatywa została objęta honorowym patronatem prezydenta Białegostoku Tadeusza Truskolaskiego i zyskała wsparcie Miasta.

Ulica Warszawska nocą

Mieszkańcy, bywalcy oraz miłośnicy ulicy Warszawskiej w Białymstoku skupieni w Stowarzyszeniu Przyjaciół Ulicy Warszawskiej, uznali, że ta wyjątkowa przestrzeń naszego miasta zasługuje na swoje święto.

Dlatego 9 września od samego rana będą czekać na gości, z którymi podzielą się swoją fascynacją ulicą Warszawską. W różnych, często zaskakujących miejscach przygotowane zostaną liczne atrakcje. Odkryte zostaną miejsca na co dzień ukryte, niezauważone. Odsłonięte podwórza i przesmyki. Część ulicy zostanie zamknięta, żeby można było swobodnie nią spacerować, ale nie tylko, bo w programie znajdzie się m.in. poranny bieg. Nie zabraknie muzyki (także tej do tańca), literatury, historii i innych aktywności kulturalnych. Instytucje kultury przygotują na ten dzień specjalną ofertę. Nikt nie wyjdzie z Warszawskiej głodny dzięki pomysłowej aktywności lokalnej gastronomii. W ramach święta ulicy odbędą się kiermasze staroci, książek, rzemiosła.

Warto zaznaczyć ten dzień w swoim kalendarzu i przybyć na spotkanie przy ul. Warszawskiej. Szczegóły dotyczące bogatego programu święta znajdują się na stronie organizatora.

źródło i zdjęcie: www.bialystok.pl

Podlaska Redakcja Seniora Białystok