W jedno z sobotnich popołudni  2018 r.  sekcja sztuki ludowej Stowarzyszenia Uniwersytet Trzeciego Wieku w Sokółce wraz z przewodzącą jej  Teresą Rygasiewicz wzięła udział w Wielkanocnych Warsztatach zorganizowanych przez Sokólski Ośrodek Kultury.


W trakcie spotkania nasze koleżanki pracowały z dziećmi i ich rodzicami tworząc bibułkowe kwiaty. Wystawiły prace swoich członkiń: pisanki wykonywane różnymi technikami, okolicznościowe kartki, szydełkowe cudaki.

Nie byłabym sobą, gdybym przy tej okazji nie wspomniała,  że ta sekcja jest najbardziej aktywna w działaniach na rzecz środowiska lokalnego. Od wielu lat dziewczyny-bo tak o sobie mówią-współpracują w różnych projektach i okazjonalnie z miejscowymi przedszkolami. W przedszkolnych warsztatach robiły już bombki, kwiatki, pocztówki, pisanki, koszyczki z papierowej wikliny. Dzieci zaś zawsze  odwdzięczają się występami dla naszych seniorów .

Obecnie przymierzają się do realizacji projektu ,,Pamięć zwyczajów łączy pokolenia”, w którym przewidujemy wykonanie łańcuchów choinkowych, lalek szmacianek, pieczenie i dekorowanie pierniczków.. Mam nadzieję, że wzbudzi on duże zainteresowanie wśród dzieci, a wartością dodaną dla każdej z pań będzie doskonalenie własnych umiejętności i umiejętności satysfakcjonującej komunikacji z wnukami mającej wpływ na serdeczne i trwałe więzi.

 

Teresa Galewska
Podlaska Redakcja Seniora Sokółka