Rusza już X Podlaska Oktawa Kultur. Barwne tańce i stroje, do tego piękna muzyka z różnych stron świata, a wszystko w atmosferze otwartości, różnorodności i wielokulturowości. Przed nami kolejna, jubileuszowa edycja Podlaskiej Oktawy Kultur. Zawitają do nas zespoły z Polski i kilkunastu  krajów świata.

foto: Wojewódzki Ośrodek Animacji Kultury w Białymstoku

Od 26 do 30 lipca Białystok i wiele miejscowości województwa podlaskiego zamieni się w wielką scenę, na której zagości muzyka, taniec i śpiew. Jak co roku, główne koncerty odbędą się na placu przy Ratuszu w Białymstoku, ale występy zaplanowano również w 24 innych miejscowościach województwa podlaskiego. W tym roku Podlaska Oktawa Kultur świętuje swoje dziesięciolecie. Jest to wyjątkowy czas, dlatego też zaprosiliśmy wyjątkowe zespoły – mówił Cezary Mielko, dyrektor Wojewódzkiego Ośrodka Animacji Kultury w Białymstoku. – Wystąpi 28 świetnych zespołów z 11 państw świata. Będzie barwnie, kolorowo i różnorodnie. Jestem przekonany, że fani Oktawy się nie zawiodą.

 

Na czas Podlaskiej Oktawy Kultur Białystok staje się bardziej radosny, kolorowy i wręcz egzotyczny. Wszędzie można się natknąć na artystów z przepięknych strojach, którzy na jednym rogu ulicy zapraszają do tańca, a na drugim uczą grać na bębnach. Atmosfera jest wyjątkowa, a na rynku podczas koncertów znalezienie wolnego miejsca w kawiarni graniczy z cudem.

Źródło: Wojewódzki Ośrodek Animacji Kultury w Białymstoku

Więcej informacji z programem Festiwalu