Przy herbatce i muzyce

Systematycznie w każdą środę miesiąca odbywają się w Klubie Seniora w Łomży spotkania integracyjne.


Przy herbatce, kawie, słodkościach i muzyce nawiązują się nowe znajomości, seniorzy bliżej się poznają. Okazuje się, że mają wspólne zainteresowania i pasje, wymieniają się doświadczeniami. Łączą przyjemne z pożytecznym, bo miło spędzają czas i aktywnie włączają się w życie społeczno – kulturalne klubu. A aktywność i poczucie wspólnoty jest najlepszym lekiem na problemy ludzi w naszym wieku.
Klubowicze mają możliwość rozwijania własnej kreatywności i odkrywania potencjału jaki w nich drzemie. Ostatnie, środowe spotkanie  różniło się od innych. Było spotkaniem okolicznościowym, wynikającym z kalendarza czyli tzw. Walentynki. Z tej okazji przygotowano specjalny program, który przewidywał różnego rodzaju atrakcje.
Zespół Maryna zaprezentował specjalny program. Następnie odbyły się konkursy z nagrodami i różne zabawy ruchowo – rytmiczne, dostosowane możliwości seniorów i ich sprawności. Słowem – każdy mógł uczestniczyć aktywnie w proponowanych punktach programu. Było wiele śmiechu i humoru. Seniorzy byli tak rozbawieni, że otworzyły się wszelkie bariery nieśmiałości.

Najwięcej odwagi trzeba było wykazać w konkursie „Mikrofon dla wszystkich”, gdzie należało zaśpiewać piosenkę lub powiedzieć wiersz, czy powiedzieć coś wesołego, czyli „kawał”. Wszyscy wspaniale się bawili. Marta Kopeć, instruktorka kulturalno -oświatowa  zadbała, by wszystko było dopięte na  przysłowiowy, ostatni guzik. Ja, widząc uśmiechnięte twarze czułam satysfakcję, że przyczyniłam się do tej ogólnej radości.

                                                                                                                              Danuta Waśko Redakcja Podlaski Senior Łomża

Post Author: Redakcja Łomża