Systematycznie w każdą środę miesiąca odbywają się w Klubie Seniora w Łomży spotkania integracyjne.


Przy herbatce, kawie, słodkościach i muzyce nawiązują się nowe znajomości, seniorzy bliżej się poznają. Okazuje się, że mają wspólne zainteresowania i pasje, wymieniają się doświadczeniami. Łączą przyjemne z pożytecznym, bo miło spędzają czas i aktywnie włączają się w życie społeczno – kulturalne klubu. A aktywność i poczucie wspólnoty jest najlepszym lekiem na problemy ludzi w naszym wieku.
Klubowicze mają możliwość rozwijania własnej kreatywności i odkrywania potencjału jaki w nich drzemie. Ostatnie, środowe spotkanie  różniło się od innych. Było spotkaniem okolicznościowym, wynikającym z kalendarza czyli tzw. Walentynki. Z tej okazji przygotowano specjalny program, który przewidywał różnego rodzaju atrakcje.
Zespół Maryna zaprezentował specjalny program. Następnie odbyły się konkursy z nagrodami i różne zabawy ruchowo – rytmiczne, dostosowane możliwości seniorów i ich sprawności. Słowem – każdy mógł uczestniczyć aktywnie w proponowanych punktach programu. Było wiele śmiechu i humoru. Seniorzy byli tak rozbawieni, że otworzyły się wszelkie bariery nieśmiałości.

Najwięcej odwagi trzeba było wykazać w konkursie „Mikrofon dla wszystkich”, gdzie należało zaśpiewać piosenkę lub powiedzieć wiersz, czy powiedzieć coś wesołego, czyli „kawał”. Wszyscy wspaniale się bawili. Marta Kopeć, instruktorka kulturalno -oświatowa  zadbała, by wszystko było dopięte na  przysłowiowy, ostatni guzik. Ja, widząc uśmiechnięte twarze czułam satysfakcję, że przyczyniłam się do tej ogólnej radości.

                                                                                                                              Danuta Waśko Redakcja Podlaski Senior Łomża