Drugi Latający Salon Ambientu – wyjątkowa powietrzna akcja charytatywna już za kilka dni na podlaskim niebie. Charytatywny balon wypełniony muzyką po raz kolejny uniesie się w powietrze nad najbardziej urokliwymi obszarami Podlasia w ramach akcji Drugi Latający Salon Ambientu.

Celem projektu jest wsparcie Fundacji Hospicjum Proroka Eliasza, dbającej o poprawę losu seniorów. Osoby chętne wesprzeć akcję i przeżyć wyjątkowy powietrzny lot w przestworzach przy dźwiękach Ambientu, nadal mają szansę wziąć udział w specjalnej zbiórce internetowej.

 Wyjątkowa formuła akcji Latający Salon Ambientu łączy ze sobą niezapomniane wrażenia, jakie oferuje lot balonem, z artystyczną ucztą dla melomanów. Wydarzenie jest organizowane już po raz drugi. W zeszłym roku, dzięki hojności darczyńców, organizatorzy akcji zebrali ponad 20 tysięcy złotych, które zostały przekazane na Fundację Dajemy Dzieciom Siłę.

W tegorocznej edycji Latającego Salonu Ambientu chcemy zwrócić uwagę, na to, że troszcząc się o przyszłość naszej planety warto pamiętać o osobach, które dbały o nią w przeszłości. Z tego powodu zdecydowaliśmy, że całość kwoty, zebranej w ramach akcji, zasili konto Fundacji Hospicjum Proroka Eliasza. Cieszymy się, że podobnie jak w zeszłym roku, możemy w tak szczytnym celu współpracować z Up To Date Festival, a w nasze działania zaangażował się także nietuzinkowy artysta rodzimej sceny Ambient,

– mówi Agata Kalinowska, Brand Business Partner w Grupie Electrum – firmie, która jest organizatorem wydarzenia.

Drugi Latający Salon Ambientu zostanie zrealizowany przy udziale producenta i DJ’a ukrywającego się pod pseudonimem Botanica. Botanica tworzy relaksujący ambient, niekiedy przeplatany rytmicznymi utworami z pogranicza dub techno i house. Artysta jest entuzjastą nagrań terenowych, które wykorzystuje w swoich utworach i publikuje na swoim profilu Bandcamp. Jego nagrania pojawiają się w produkcjach filmowych, podczas treningów jogi, aplikacjach wspomagających relaks i medytację oraz jako tło muzyczne wystaw designu. Do tej pory produkcje Botanica ukazały się nakładem wytwórni MOST, Father And Son Records & Tapes, Dom Trojga i Neoviolence. Nagrania artysty są dostępne online na profilach  https://sayyestobotanica.bandcamp.com/ oraz https://soundcloud.com/thisisbotanica.

Cieszymy się, że jako Up To Date Festival mamy szansę współtworzyć Drugi Latający Salon Ambientu. W przeszłości podejmowaliśmy różne działania na rzecz seniorów. Robiliśmy murale, organizowaliśmy dancingi międzypokoleniowe – o tym się mówi lekko, łatwo i przyjemnie, jednak niełatwo jest mówić o tych, którzy powoli odchodzą. Razem z Electrum podejmujemy to wyzwanie i zapraszamy do niesienia pomocy. Pamiętajmy o pokoleniach, które były tu przed nami i którym zawdzięczamy bardzo wiele

– mówi Jędrzej Dondziło, współtwórca akcji i Dyrektor Programowy Festiwalu Up To Date

Osoby, które są zainteresowane wzięciem udziału w wizualnej i muzycznej uczcie podczas lotu balonem nad Narwią i Puszczą Knyszyńską mogą nadal brać udział zbiórce internetowej pod adresem:
https://zrzutka.pl/6zy4h9 – kliknij

Wydarzenie zaplanowano na 6 (piątek) lub 9 (poniedziałek) października, zależnie od pogody. Start przewidywany jest na ok. godz. 16:00.

Akcję można wspierać także na inne sposoby nabywając atrakcyjne cegiełki np. lekcję jogi.

O UP TO DATE FESTIVAL
Up to Date Festival to kameralny festiwal muzyki elektronicznej, który od 2010 odbywa się w Białymstoku. Znany jest z głębokiego zakorzenienia w tkance miejskiej oraz wsparcia lokalnej kultury. Wydarzenia Up to Date Festivalu odbywały się dotychczas w tak różnych miejscach jak Stadion Miejski w Białymstoku, Opera i Filharmonia Podlaska czy Pałac Branickich.

W epoce ciągłego wzrostu i niekontrolowanego rozwoju Up to Date Festival chce być autentycznym wydarzeniem wiernym swoim korzeniom. To jeden z powodów, dla których festiwal odbędzie się w tym roku w miejscu, którego lokacji długo nie będziemy zdradzać, nawiązując do ery pierwszych rave’ów. Ten rok zapowiada również zwrot w kierunku naszego drugiego najbliższego sąsiada – Białowieży. Ostatni pierwotny las Europy jest dla festiwalu inspiracją do ciągłej reewaluacji festiwalowych wartości oraz powrotu do kultury inicjatyw DIY. Festiwal powraca również do korzeni muzycznych, zgłębiając, co stanowi jego trzon programowy. Słychać to w tegorocznej selekcji, którą stanowi starannie dobrany program współczesnej muzyki elektronicznej: techno, electro i niekonwencjonalnej muzyki tanecznej opartej na szacunku dla jungle, dubstepu i szeroko pojętej muzyki basowej. Fani spokojniejszych przygód dźwiękowych będą usatysfakcjonowani ambientowymi poszukiwaniami oraz najszerszym przeglądem muzyki eksperymentalnej jak dotąd.

Organizatorzy Up to Date Festival są zaangażowani również w szereg działań o charakterze społecznym, które mają szeroki oddźwięk regionalny i krajowy. W historii festiwalu zapisały się m.in. takie akcje jak “Wyślij pocztówkę do Babci”, mural dla szpitala dziecięcego w Białymstoku czy Aleja Ambientowa. Niezależnie od rodzaju podejmowanych aktywności fundamentami festiwalu pozostają niezmiennie pasja i oddanie.

O Electrum

Grupa Electrum to wiodący polski biznes Climate Tech z siedzibą w Białymstoku, oferujący kompleksowe rozwiązania z zakresu najnowszych technologii rozwoju, budowy i zarządzania projektami w obszarze energii i informacji. Dojrzałość technologiczna jej ekspertów pozwala na dostarczanie produktów i usług, które są odpowiedzią na potrzeby przemysłu i biznesu zmieniające się wraz z postępującą transformacją energetyczną. Tworzy i wprowadza w życie rozwiązania oraz buduje projekty oparte o ideę indywidualnego miksu energetycznego, zachowując równowagę między odpowiedzialnością społeczną i środowiskową biznesu a aspektem ekonomicznym.

Więcej o grupie Electrum można znaleźć na naszych kanałach społecznościowych na LinkedIn, Facebooku i Instagramie.

Źródło: Up To Date Festival Białystok

Opracowała: Jolanta Falkowska
Podlaska Redakcja Seniora Białystok