Na taki koncert czekałam. Lekki karnawałowy repertuar w czasach pandemii to najlepszy lek na nasze covidowe depresje i stresy. Koncert dla pokrzepienia naszych serc.

Trzech tenorów w arii operetkowej

Opera i Filharmonia Podlaska zaprosiła melomanów na pierwszy w 2022 roku koncert symfoniczny zatytułowany „Gala trzech tenorów”. Solistami, znanymi już białostockiej publiczności, byli: Paweł Skałuba, Adam Sobierajski i Adam Zdunikowski. Orkiestrą dyrygował – Jakub Chrenowicz.

Pierwszą część koncertu wypełniły najsłynniejsze arie operowe i operetkowe takie, jak: Aria z kurantem z opery „Straszny Dwór” Moniuszki, E lucevan le stelle z opery „Tosca” i Nessun dorma z opery „Turandot” Pucciniego, La donna è mobile z opery „Rigoletto” Verdiego, Twoim jest serce me z operetki „Kraina Uśmiechu” Lehára, Graj Cyganie z operetki „Hrabina Marica” Kálmána, Wielka sława to żart z operetki „Baron Cygański” Straussa.

W drugiej części koncertu przenieśliśmy się do słonecznej Italii, Hiszpanii i Ameryki Łacińskiej aby wysłuchać przebojów: Bixio – „Mamma”, Cardillo – „Core ngrato”, Cannio – „O surdato nnammurato” oraz wiązanek pieśni neapolitańskich i latynoamerykańskich. 

Jeden z tenorów pociesza drugiego, głaszcząc go po łysinie

Wspaniali soliści i muzycy z orkiestry symfonicznej zgotowali nam wielką duchową, muzyczną ucztę. Wtórowaliśmy solistom, a nogi same rwały się do tańca. Bisom i owacjom na stojąco nie było końca
Bardzo brakowało nam takiego koncertu radosnego, lekkiego, dowcipnego w tej ponurej pandemicznej rzeczywistości. Był to koncert ku pokrzepieniu naszych serc.

Odbył się w miniony piątek (7.01.), w ramach koncertów abonamentowych, w sali koncertowej, przy ul. Podleśnej.

W najbliższym czasie Opera i Filharmonia Podlaska zaprasza nas na kolejne koncerty w karnawałowym rytmie:
23.01.godz. 18:00 – Koncert karnawałowy. Duża scena, ul. Odeska 1
31.01.,godz. 19:30 i 28.02. godz. 19:00 – Koncert wiedeński – Duża scena.

Więcej informacji na stronie internetowej OiFP: https://www.oifp.eu/

Przed nami długi karnawał. Panie – szykujcie piękne kreacje, Panowie – mucha lub krawat obowiązkowo i podążajmy na koncerty karnawałowe w Operze Podlaskiej.

Źródło: Opera i Filharmonia Podlaska
Zdjęcia: Michał Heller (OiFP)

Zredagowała: Maria Beręsewicz
Podlaska Redakcja Seniora Białystok