Fundacja Centrum Inicjatyw na Rzecz Społeczeństwa, serdecznie zaprasza do udziału w II Mistrzostwach Ploggingu w Białymstoku, które odbędą się 14 września 2023 r., godz. 11:00-14:00.

Plogging to połączenie joggingu ze zbieraniem śmieci. Taka aktywność zapewnia zróżnicowanie ruchów ciała oraz przyczynia się do poprawy stanu środowiska naturalnego. Szacuje się, że codziennie w 100 krajach plogguje 2 mln osób, a niektóre wydarzenia związane z ploggingiem przyciągają ponad 3 mln uczestników (https://en.wikipedia.org/wiki/Plogging).
Plakat II Mistrzostw ploggingu – akcji sprzątania świata

Wydarzenie odbywa się pod Honorowym Patronatem Prezydenta Miasta Białegostoku i jest dofinansowane ze środków Miasta Białystok w ramach zadania publicznego w sferze ekologii i ochrony zwierząt oraz ochrony dziedzictwa przyrodniczego na 2023 rok.

Wydarzenie promuje idee Akcji Sprzątanie Świata – Polska, będącej częścią międzynarodowego ruchu na rzecz ochrony środowiska „Clean up the World”. Jest  to także kontynuacja działań w ramach projektu „Liderzy Eko-Zmian”, finansowanego przez Islandię, Liechtenstein i Norwegię z Funduszy EOG w ramach Programu Aktywni Obywatele – Fundusz Regionalny (www.facebook.com/LiderzyEkoZmian)
Mistrzostwa Plogginu odbędą się w Lesie na Pietraszach, wjazd od ul. Pietrasze 29, za Szkołą nr 32 w Białymstoku. Dojazd autobusami komunikacji miejskiej nr 9 i 100.
Program wydarzenia:
11:00-11:30 otwarcie happeningu o ekologii: wystąpienia gości honorowych i organizatorów, stoiska edukacyjne, gry i zabawy dla dzieci i młodzieży;
11:00-11:30 podpisywanie list obecności, wydawanie numerów startowych, rękawiczek i worków oraz map z miejscami biegu;
11:30 -11:45 rozgrzewka z profesjonalnymi trenerami;
11:45 -13:15 plogging: 1,5 godziny po terenie Lasu Pietrasze;
13:15 -14:00 rozstrzygnięcie konkurencji i wręczenie nagród.
Dominik Sołowiej
www.fundacjafcis.pl
Opracowała: Jolanta Falkowska
Podlaska Redakcja Seniora Białystok