W niedzielę (28 sierpnia) zapraszamy na kolejny miejski festyn. Pierwszy został zorganizowany w Dzień Niepodległości Ukrainy. Tym razem spotkajmy się na terenie zielonym przy ulicy Pogodnej. W programie znajdzie się wiele animacji, gier i zabaw.

grupa ludzi na festynie. Jedni stoją, część siedzi na leżakach, ławkach

Miejski festyn odbędzie się w godz. 12.00-17.00 przy ulicy Pogodnej w Białymstoku. Na uczestników będzie czekało wiele atrakcji, będą dmuchańce, bańki mydlane i wata cukrowa.

W Dzień Niepodległości Ukrainy w Białymstoku na placu przed Teatrem Dramatycznym odbył się festyn integracyjny. Wielu mieszkańców Białegostoku po wybuchu wojny w Ukrainie niespodziewanie zyskało nowych sąsiadów, kolegów i koleżanki, a nawet przyjaciół lub członków rodziny. Festyn integracyjny był szansą na okazanie im wsparcia, a także okazją do lepszego poznania się poprzez wspólną zabawę. Uczestników wydarzenia odwiedził zastępca prezydenta Przemysław Tuchliński.

Wśród atrakcji nie zabrakło występów artystycznych osób przybyłych z Ukrainy. Były to między innymi wokalne i instrumentalne wykonania ukraińskich pieśni. W programie festynu były też animacje, gry i konkursy, zajęcia plastyczne i arteterapeutyczne. Na najmłodszych uczestników wydarzenia czekały lody, wata cukrowa, stoisko do malowania twarzy, kącik malucha, bańki mydlane i dmuchańce.

W festynie wzięły udział także organizacje pozarządowe zaangażowane w pomoc ofiarom konfliktu za naszą wschodnią granicą oraz ściśle współpracujące w tym zakresie z przedstawicielami Miasta. Podczas festynu można było odwiedzić między innymi stoiska Fundacji POLZA, Fundacji #Białystok DziałaMY, Fundacji Okno na Wschód, Fundacji Spe Salvi oraz Fundacji R.A.

źródło i fot. www.bialystok.pl

Podlaska Redakcja Seniora Białystok