Regionalny Ośrodek Kultury w Łomży stał się  miejscem  Jarmarku Bożonarodzeniowego i miejscem Targów Twórczości Artystycznej. Swoje wyroby rękodzielnicze prezentowali starsi, i nie tylko,  mieszkańcy Podlasia, twórcy ludowi i artyści amatorzy.

Bogata oferta przedmiotów , ozdób świątecznych, zabawek, rzeźb i koszyków z papierowej wikliny zaspakajała gusta kupujących łomżan. Nie zabrakło biżuterii z wełny czesankowej wykonanej metodą filcowania na sucho i mokro, ze skóry i z filcu. Można tez było zakupić lalki wykonane metodą „skarpetkową”,buciki, czapeczki dla niemowląt, odzież dla dorosłych- sweterki, sukienki i bluzeczki- obrusy i serwetki wydziergane na drutach lub szydełkiem. Bardzo ciekawym pomysłem wykazała się młodzież II LO z Łomży. Ich gwiazdkowym produktem prezentowanym na jarmarku były kule do kąpieli wykonane z naturalnych składników:  pomarańczy, lawendy i mięty, Te owoce i zioła  działają na naszą skórę  nawilżająco, relaksująco i inhalująco. Uczniowie stworzyli mini przedsiębiorstwo ,,Driada” , gdzie pod okiem swoich pedagogów uczą się tworzenia biznes planu i  pozyskiwania funduszy na tworzenie małych prywatnych przedsiębiorstw.

Odwiedzający jarmark mogli też zakupić sery korycińskie i chleb pieczony sposobem domowym.

W tym samym czasie odbywał się  VII Festiwal Piosenki  Świątecznej ,,Gwiazdkowe Nutki” na którym swoje umiejętności wokalne prezentowały dzieci w wieku przedszkolnym ,klas I- III, kl. IV – VI , kl.VII szkół podstawowych, gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych.

 

Halina Czartoryjska
Podlaska Redkacja Seniora Białystok