Towarzystwo Muzyczne „Słopiewnie” zaprasza na koncert „Pieśni z naszych stron”, który jest pokłosiem Festiwalu Muzyki Ludowej „Dawne Pieśni – Młode Głosy”.

 

Koncert organizowany jest już od 12 lat w Waniewie nad Narwią przez Samorząd Gminy Sokoły oraz Podlaskie Muzeum Kultury Ludowej.
Współorganizatorami koncertu są: Opera i Filharmonia Podlaska – ECS w Białymstoku, Podlaskie Muzeum Kultury Ludowej – Instytucja Kultury Województwa Podlaskiego, Wójt Gminy Sokoły.

 

Koncert „Pieśni z naszych stron” dofinansowany jest ze środków z budżetu Miasta Białystok oraz współfinansowany ze środków Województwa Podlaskiego.

Od 21 września do 6 października koncertowi towarzyszyć będzie planszowa wystawa „Pieśni z naszych stron” w holu OiFP- ECS, którą w ciągu dwóch tygodni przed koncertem oglądać będą również uczestnicy innych wydarzeń artystycznych w Operze.

Na koncercie zaprezentują swoje osiągnięcia laureaci wielu edycji festiwalu w Waniewie, najlepsze zespoły muzyki ludowej naszego regionu.


Koncert odbędzie się 5 października 2018 r. o godz. 17 w sali kameralnej Opery i Filharmonii Podlaskiej – ECS w Białymstoku, ul Odeska 1.

 

Jolanta Falkowska

Podlaska Redakcja Seniora Białystok