22 września (wtorek) o godz. 9.00 rozpoczną się zapisy do ósmej edycji projektu Uniwersytet Zdrowego Seniora.

 

Absolwenci Zdrowego Seniora 2017-2018 r.

W tym roku rekrutacja odbędzie się w sposób elektroniczny. Liczba miejsc jest ograniczona, decyduje kolejność zgłoszeń.
Na stronie internetowej: umb.edu.pl/uzs/rekrutacja będzie aktywny formularz rejestracyjny. Do wypełnienia formularza konieczne jest posiadanie adresu e-mail, na który kandydat otrzyma powiadomienie o rejestracji na UZS, a w trakcie nauki będzie otrzymywał wiadomości organizacyjne i materiały dydaktyczne. 

Studentem Uniwersytetu Zdrowego Seniora może zostać każdy mieszkaniec Białegostoku i okolic, który ukończył 60 rok życia. Nauka na UZS jest bezpłatna.

Do zasadniczych celów projektu należą: propagowanie zdrowego stylu życia i postaw prozdrowotnych, poszerzanie wiedzy w dziedzinie opieki medycznej poprawiającej jakość życia ludzi w podeszłym wieku, wykorzystania nowoczesnych metod diagnostyki i leczenia, stosowania leków i suplementów diety oraz farmakoekonomii, a także przeciwdziałanie samotności i aktywizacja społeczna osób starszych.

Z uwagi na aktualną sytuację epidemiologiczną zajęcia w nadchodzącym roku akademickim będą odbywać się w formie zdalnej (e-learning).

Podczas siedmiu poprzednich edycji projektu absolwentami zostało 340 mieszkańców Białegostoku i okolicznych miejscowości. Najstarszy student miał 91 lat.

Więcej informacji na temat Uniwersytetu Zdrowego Seniora znajduje się na stronie umb.edu.pl/uzs.

Źródło i zdjęcia: Uniwersytet Zdrowego Seniora

 Maria Beręsewicz
Redakcja Podlaskiego Seniora Białystok