Słowo i dźwięk prezentowane na scenie po kolei przez dwie osoby, przed białym o czarnym mikrofonem, a potem głosowanie publiczności białą lub czarną kartką – to główne zasady Slamu Poetyckiego Białystok.  A ile przy tym emocji warto się przekonać 5 października 2023 o 18.00. Zapraszamy slamerki, slamerów i publiczność na kolejne potyczki poetyckie.

Kawiarniana, szczególna atmosfera, BTL Lalki – kawiarni teatralnej podkręca klimat każdego slamu  Wszystko jest zaskakujące, nie można przewidzieć, kto wygra, bo nikt nie wie, jaka będzie reakcja publiczności. Forma utworów może być dowolna – można je wygłaszać je z pamięci lub korzystać z druku, a nawet smartfona. Muszą to być jednak własne autorskie teksty – niekoniecznie premierowe – zaprezentowane maksymalnie w ciągu 3 minut.  Siłą slamu jest ludzki głos, gesty, mimika bez rekwizytów i instrumentów muzycznych. Zwycięzca otrzyma 400 zł.
Slamy to szansa dla amatorów, by podzielić się swoją twórczością i zmierzyć się z innymi. Bez względu na formę i wiek. Poezja na żywo łączy różne pokolenia wśród występujących na scente i publiczności. Spotykają się i integrują dzięki żywej poezji młodzi i bardzo młodzi ludzie, studenci, osoby dojrzałe i w wieku 60+.
– Wszyscy bawią się świetnie; atmosferę podkręca też aktywny muzycznie między slamowymi prezentacjami Patryk Ołdziejewski– takie opinie słyszą organizatorzy od występujących i publiczności.

Slam prowadzi Eligiusz Buczyński.

„Dobre słowo cieszy, dobre słowo zmienia, poezja wciąż ma coś do powiedzenia”. Hymn Slamu Poetyckiego Białystok, słowa Miłka Malzahn, muzyka i wykonanie (z publicznością) Patryk Ołdziejewski. który na początku slamów śpiewa ten hymn – kliknij ↓

Organizatorem Slamu jest Stowarzyszenie Szukamy Polski, współorganizatorem BTL Lalki – kawiarnia teatralna a patronem medialnym poeciwsieci.pl .

Bożena Bednarek