28 sierpnia 2021 r. delegacja członków Uniwersytetu Trzeciego Wieku i Związku Tatarów RP Oddział Bohoniki wybrała się do Białegostoku na promocję płyty Tatar sesi 2.

Wnętrze restauracji Halva

Płyta nagrana została przez Tatarski Zespół Dziecięco-Młodzieżowy Buńczuk z Białegostoku i nie mogło nas zabraknąć na tak ważnym wydarzeniu u przyjaciół.

Miejsce na promocję płyty udostępniła Lilla Świerblewska w swojej restauracji Halva przy ul. Rycerskiej 1. Dokładny adres podaję specjalnie, bo jest to restauracja tatarska, serwuje tatarskie dania. Kiedy weszłam, zachwycił mnie wystrój i panujący tam klimat. Każdy szczegół dopracowany jest do perfekcji. 

O 18.00 zespół Buńczuk rozpoczął prezentację piosenek z płyty, przeplatając wierszami tatarskimi i tańcami krymsko-tatarskimi. Nagrania na płycie to śpiew: Anny i Selima Mucharskich, Adama Półtorzyckiego, Mileny i Elwiry Kudrzyckich, Judyty i Anety Jurek oraz chórek z udziałem Ahmeda Chrzanowskiego.

Po występach przekazano gratulacje, podziękowania całemu zespołowi, a szczególnie założycielce Buńczuka Halinie Szahidewicz.

Wszyscy goście otrzymali płytę do wysłuchania w domowym zaciszu.
Wydarzenie nagrywała TVP Białystok, materiał można będzie obejrzeć w Tatarskich Wieściach.

fot. Lila Asanowicz

Lila Asanowicz
Podlaska Redakcja Seniora Sokółka