Po poniedziałkowej odsłonie Kina Zagadki dla dzieci Miejsko-Gminne Centrum Kultury i Sportu na film-niespodziankę zaprasza we wtorek (dzisiaj) młodzież oraz dorosłych. W programie najbliższych dni są też spotkania z pisarzami, warsztaty oraz kulturalne animacje.

We wtorek, 9 maja, odbędzie się spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki oraz seans filmu-zagadki, opartego na znanej książce. Dzień później, 10 maja, pisarka Joanna Kruszewska spotka się z czytelnikami i opowie m.in. o swojej najnowszej książce „Pomimo wszystko”. Czwartek, 11 maja, to dzień z edukatorem Mateuszem Świstakiem, który rano przybliży uczniom z SP w Choroszczy ideę opowiadania różnych historii, a po południu poprowadzi warsztaty rysunkowe dla przedszkolaków. W piątek zaplanowany jest Turniej Zagadek Detektywistycznych dla dzieci w wieku od ośmiu lat, a dla dorosłych M-GCKiS zaproponuje warsztaty z tworzenia junk journali – recyklingowych notesów z wykorzystaniem starych książek. Na zakończenie Tygodnia Bibliotek w poniedziałek, 15 maja, Wojciech Widłak, autor m.in. opowiadań dla dzieci i podręczników, spotka się z uczniami najmłodszych klas choroskiej podstawówki.

Pełny program Tygodnia Bibliotek w Choroszczy oraz lokalizacje spotkań znajdują się na stronie: https://kultura.choroszcz.pl/zapraszamy-na-wydarzenia-tygodnia-bibliotek-z-biblioteka-m-gckis.

źródło: Miejsko-Gminne Centrum Kultury i Sportu w Choroszczy

Podlaska Redakcja Seniora Białystok