Arboretum im. Powstańców 1863 roku w Kopnej Górze to jedna z atrakcji Podlasia. I tam, 18 września 2020 roku w piątkowe słoneczne przedpołudnie wybrali się studenci Stowarzyszenia Uniwersytet Trzeciego Wieku w Sokółce. 

wejście do arboretum

Wyprawa doszła do skutku dzięki życzliwemu wsparciu Pani Ewy Kulikowskiej – Burmistrz Sokółki i Pani Joanny Gejdel – Dyrektor Szkoły Podstawowej w Starej Kamionce, która zapewniła nam transport. Wzięli w niej udział członkowie sekcji fotograficznej, którzy pod okiem opiekuna – Krzysztofa Frejusa doskonalili umiejętność fotografowania oraz członkowie sekcji ogrodniczej, mający okazję poszerzyć swoją wiedzę o drzewach i krzewach tu rosnących, charakterystycznych dla Puszczy Knyszyńskiej. Nie omieszkaliśmy też odwiedzić grobów powstańców.

pieczenie kiełbasek

Powoli, każdy w swoim tempie, spacerowaliśmy szlakami tego rezerwatu przyrody. Na zakończenie spotkaliśmy się na polanie przy kiełbaskach z grilla. Niektórzy ,,poszli w las za grzybami”, inni mieli jeszcze siłę zatańczyć przy rytmicznej muzyce. 

Wyprawa była ciekawa, udało nam się zachować dystans społeczny i być w zgodzie z przepisami. To cudowne miejsce na czas koronawirusowych ograniczeń. Jest jeszcze ciepło, za kilka dni zaczną się przebarwiać liście drzew, dlatego, drodzy seniorzy, nie przegapcie tej okazji. Korzystając z komputerowych umiejętności zajrzyjcie na strony powiązane z tym miejscem. Rzućcie też okiem na nasze zdjęcia na stronie podlaskisenior.pl

foto: Krzysztof Frejus

Teresa Galewska
Podlaska Redakcja Seniora Sokółka