Obchody srebrnego jubileuszu Klubu Seniora MOPS w Łomży odbyły się pod patronatem honorowym Prezydenta Miasta Łomża Mariusza Chrzanowskiego.

                        foto: Halina Czartoryjska

Uroczystości rozpoczęły się w łomżyńskiej katedrze mszą świętą celebrowaną przez JE Bp Tadeusza Bronakowskiego.

                         foto: Halina Czartoryjska

Część oficjalna jubileuszu odbyła się w restauracji ,, Stara Waciarnia ” . Na obchody przybyli licznie członkowie Klubu Seniora i zaproszeni goście. Mieliśmy przyjemność gościć Prezydenta Miasta Łomża Mariusza Chrzanowskiego zastępcę Prezydenta Agnieszkę B Muzyk, JE Bp Tadeusza Bronakowskiego, Ks. Proboszcza Mariana Mieczkowskiego, Dyrekcję i pracowników MOPS w Łomży i obecną Kierownik KS.

                         foto: Halina Czartoryjska

Gośćmi naszymi byli również przedstawiciele instytucji i organizacji współpracujących z nami jak: Środowiskowy Dom Samopomocy, Łomżyńska Społeczna Rada Seniorów, Stowarzyszenie ,,Człowiek Nie Wiek”, Miejska Biblioteka Publiczna. Przyjechały też zaprzyjaźnione Kluby Seniora z Grajewa, Kolna, Piątnicy i Nowogrodu.

                         foto: Halina Czartoryjska

Nie zabrakło też na naszym jubileuszu Pani Haliny Zając emerytowanej Kierowniczki Klubu Seniora, która to przez 25 lat kierowała tą placówką. Gościliśmy również córkę Państwa Haliny i Henryka Witkowskich założycieli Zespołu ludowego ,,Maryna”, który przez długie lata odnosił sukcesy. Cieszyliśmy się obecnością naszego najstarszego stażem klubowicza Pana Witolda Wojewody, który przez 25lat czynnie uczestniczył w życiu klubu. 

                         foto: Halina Czartoryjska

Były też podziękowania za pomoc, opiekę, wsparcie i współpracę. Naszą uroczystość uświetniły występy zespołu wokalnego ,,Senior-Vita” i zespołu folklorystycznego ,,Maryna” działających w Klubie Seniora pod kierunkiem naszej koleżanki Danuty Waśko.

                         foto: Halina Czartoryjska

Po części oficjalnej wszyscy zasiedliśmy do wspólnego obiadu, jubileuszowego tortu i szampana. I bawiliśmy się w miłej atmosferze przy muzyce zespołu ,,Kontrast” z Zambrowa.

Halina Czartoryjska
Podlaska Redakcja Seniora Łomża